Canım Anne

İğne Oyası Fular Modelleri

İğne Oyası Fular Modelleri

  Günümüzde el emeği ürünlere verilen değerin yeniden artmasıyla birlikte yeni modeller ortaya çıkmıştır. Çeyiz sandıklarımızı süsleyen ürünlerin, parçaların bir kısmı tığ ile yapılırken bür kısmı ise iğne oyası ile yapılmaktadır. Son zamanlarda iğne oyalı parçalara olan düşkünlük artmış ve yeni modeller ortaya çıkmıştır.

İğne oyası ile yapılan birbirinden şık ve gösterişli parçalar mevcuttur. İğne oyalı yazmalar, havlu kenarları, oda takımları, vitrin takımları, bohça kenarları, fularlar, kolyeler daha birçok farklı model ve parça ortaya çıkmıştır. İğne oyasının şıklığı ve zarifliği kadınların ona goğru yönelmesine neden olmuştur. Yapımı her ne kadar zor ve zahmetli olsa da ortaya çıkacak olan sonuç için verilen emeğe fazlasıyla deyecektir.

İğne oyası ile yapılan modeller arasında son zamanlarda fazlasıyla tercih edilen bir model de iğne oyalı fular modelleridir. Kombinelerinizin şıklığına şıklık katacak olan iğne oyalı fularların birçok farklı modeli ve örneği mevcuttur. Fular yapmak için saten kumaşlar kullanıldığı gibi tül kumaşlar ve eski tarz yazma kumaşları da kullanılmaktadır. Siz hangisini uygun görüyor ve beğeniyorsanız iğne oyasını ona göre yapabilirsiniz. Yaşlı veya genç herkesin kombinelerinde rahatlıkla kullanabileceği iğne oyalı fularlar sizinde kombinelerinize eşlik edebilir, şıklık ve zariflik katabilir. İğne oyası bilen her bayanın rahatlıkla yapabileceği birbirinden şık modeller mevcuttur.

Fular yapmak için kumaş seçimini ve rengini istediğiniz renkte seçebilirsiniz. Kıyafetlerinize uyumlu olacak renklerde aldığınız kumaşlara şık iğne oyası motifleri yaparak renklendirebilir ve daha şık olmasını sağlayabilirsiniz. Fular için yaptığınız iğne oyalarını tek renk ip ile yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak şık modeller de elde edebilirsiniz. Fular iğne oyası motiflerinde daha çok çiçek, yaprak, gül, lale gibi motifler daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Muharrem dedi ki:

    Meraba
    İgneli oya modelleriyle ilgileniorum

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

DMCA.com Protection Status