İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne Oyası Yazma Modelleri

İğne oyası yazma modelleri çok kıymetlidir. El emeği göz nuru kadınlarımızın büyük bir hassasiyet ve incelikle iğneyi ipliğe dolayarak, adeta şaheserler çıkartır. İğne oyası Anadolu kökenli olup, çok büyük geçmişe dayanır. Ananelerimizin gençliklerini süsleyen ve güzelleştiren iğne oyası modelleri, tülbentler, başörtülerine, yazmalara işlenirdi. Son zamanlarda fularlara da işlenmeye başlamış, çok da ilgi görmüştür. Etnik ve yöresel dokulara hitap eden iğne oyası yazma modelleri farklı kombinlerde kullanmak oldukça ilginç ve güzeldir. Kadına hoş bir hava katar. İğne oyası yazmalar sadece kıyafet ve başörtülerine işlenmemektedir.

Havlu kenarlarında da zarif bir görüntü sağlar. Havlunun rengine ya da içindeki her hangi bir renge göre işlenen iğne oyası havlu modelleri de banyo ya da mutfakta zerafeti simgeler. Özellikle misafirler için asılan havluya yüzünü silmeye çekinen misafirleri düşününce insanda bir tebessüm oluşuyor. Havlu kenarları dışında iğne oyası birçok yerde de kullanılır. Ancak iğne oyası yazma en revaçta olandır. Yazmalar iğne oyası ile tek tek işlenerek, şaheserler ortaya çıkar. Kadına inanılmaz güzellik kattığı kesindir. Çiçek modelli iğne oyaları çok giden modellerdir. Mor salkım üzüm tane iğne oyası, gül tomurcuğu kırmızı iğne oyası modeli, beyaz kardelen modeli, uçları pullu iğne oyası modelleri. Yazmanın rengine uygun, tamamlayıcı nitelikli iğne oyası örneği olmadan bir yazma çıplak kalır.

Kombinleriniz yarım ve soluk durur. Bu yüzden farklı modellerin olduğu iğne oyası yazma modellerini katalog, sosyal mecralardan ya da arkadaşınızda beğendiğiniz bir modeli çıkartarak da yapılabilirsiniz. Bunun için yazmanın rengi önemlidir. Çünkü buna gire iplik seçimi yapılacak ve tecrübeli ellerde canlanacaktır. Zerafetinize zerafet katacaktır. Siz de yazmalarınızın ucunun birer şahesere dönüşmesini istiyorsanız, beklemeyin. Sadece tasarlayın kafanızda nasıl bir şekil istediğinizi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ