İki şiş en kolay patik modeli yapılışı

İki şiş en kolay patik modeli yapılışı

İki şiş en kolay patik modeli yapılışı sizler için en kolay patik modeli yapılışını video anlatım ile sunuyoruz. Siz değerli takipçilerimizin beğenisinde olmaktadır.

Patik modelleri hem günlük kullanım, vede çeyizlik olarak çok yapılan el işlerimiz arasında olmaya devam etmektedir. Hanımlarımız bir çok modeli tercih etmektedir. İki şiş modelinden tığ işi, beş şiş patik modellerine kadar hepsi sayfamızda sizler için mevcuttur. Veya yazımızın içindeki linklere tıklayarak istediğiniz patik modelleri ve yapılışlarına ulaşabilirsiniz.

Patik örneklerinde video anlatımlar oldukça önemli olmaktadır. Yapılışını yeni öğrenen arkadaşlarımız için çok yardımcı olmaktadır. Adım adım patik modelinin yapılışı izleyerek kendinize veya sevdiklerinize çok güzel patik modellerini yaparak hediye edebilirsiniz.

Patik modellerinden sipariş alan arkadaşlarımız için iki şiş en kolay patik modeli sizler içinde en iyi tercih olabileceğini düşünüyorum. Farklı modeller arıyorsanız doğru adres sayfamıza göz atmadan karar vermeyiniz. En güzel şık patik yapılışlarında birlikte olma dileğiyle hoşçakalın..

İki şiş en kolay patik modeli yapılışı

İki Şiş kolay patik 36-37 numaralı ayaklar için

İki renk kullandım sizde kendi zevkinize göre dilediğiniz gibi ip kullanana bilirsiniz.

Malzemeler 2 renk patik ipi, 3 mm Şiş 4 şiş ve ya yardımcı şiş

Fiyonk yapmak için tığ numarası önemli değil

Yapılışı ön kısımda 11 ilmek tarak başlıyoruz. 1. Sıra artırma yapmadan düzünden örüyoruz 2. Sıra 5 ör 1 dola 1 ör 1 dola 5 ör 3. Sıra hiç bir işlem yapmadan hepsini düzünden örüyoruz 4. Sıra 6 ör 1 dola 1 ör 1 dola 6 ör 5 .Sıra bütün ilmekler düzünden ör Bu işlem artırma delikleri 23 tane olana kadar artırmalar devam eder toplam ilmek 57

Taban yapılışı ortada 11 ilmek çıkartarak yanlar eşit sayıda 11 ilmek üzeri gidip geliyoruz girişleri normal çıkışları çift örüyoruz bütün ilmekler bitene kadar. Yanlar yanlardan 24 ilmek orta 11 ilmek diğer yan 24 ilmek çıkartıyoruz toplam 59 ilmek 1 sıra hepsini haroşa örüyoruz 2. Sıra 2. İpi bağlıyoruz 19 diş haroşa olana kadar örüyoruz.

Topuk tam ortada 13 ilmek sağ ve sol 23 ilmek ayırıyoruz tıpkı taban yaptığımız gibi topuk yapıyoruz son 6 diş haroşa kalıncaya kadar örüyoruz topukta sağ ve soldan toplam 6 ilmek kesiyoruz kalan 7 ilmek ile patiğimizi bitiriyoruz. Fiyonk İpimizi 3 kat yaparak 40-45 tane kadar zincir çekiyoruz uç kısmını eşit tutarak çapraz yapıyoruz tam ortasında ip sararak bağlıyoruz patik modelimizi dikerek tamamlıyoruz. Kolay gelsin..

Patik yapılışı, örgü, örgüler ve el işleri hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz..

İki şiş en kolay patik modeli yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulaya bilirsiniz.

Orgu hayatım_ kanalına bu güzel patik modeli için çok teşekkür ediyorum.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ