İki şişle örgü kısa patik çorap yapımı

İki şişle örgü kısa patik çorap yapımı iki renk ip seçimi ile görsel ve yazı anlatımı ile siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Video anlatımlı birçok çorap ve patik örgü modellerini sitemizde bulabilirsiniz. Yapılışları detaylı video anlatımlı olarak yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımıza fayda sağlamaktadır.

Örgü çorap örgü patik modelleri, şiş örgü patik modelleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

İki şişle örgü kısa patik çorap yapımı

Malzemeler :100 gram elsan elyaf patik yünü
Renk: Mavi Beyaz
Süsleme. 1 Dal Patik Boncuk
Şiş. Numara 3
Tığ. Numara 5
Yapılışı:
Çorabın burnu ile başlanıyor. Parmakların ucu genişliği kadar sayı ile başlanır. Dikiş payı da hesaplanır. Çorabın yana . gelen tarafından örgünün yüzünden dörder sayı artırılır. Ayak kısmının uzunluğu kadar örülür. Bir kenardan 13 sayı örüp tekrar örerek geri dönüyoruz. Diğer sayılara hiç dokunmuyoruz. 5 sayı kalıncaya kadar gidip sonuna kadar geri dönüyoruz. Daha sonra kalan 5 sayıyı artırarak yine 13 sayıya geliyoruz. Aynı şeyi öbür kenara da yapıp tekrarlıyoruz. Böylece çorabın topuğunu yapmış olduk. Topuk yapıldıktan sonra sıra uzunluğuna geldi. Çorabımın uzunluğunu istediğimiz  kadar örüyoruz. Lastiğini de ördükten sonra yukarıdaki şekilde oluyor. Daha sonra iki kenarını birleştirerek dikiyoruz. Diktikten sonra tığla lastiğin alt kısmına  boncuklu örümcek yaparak bitirdim. Arkadaşlar inanın örmesi daha kolay bu yemek tarifi içinde geçerli anlatması daha zor yapmak isteyenlere kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ