Canım Anne

incir reçeli tarifi

incir reçeli tarifi

incir reçeli tarifi

Merhaba incir reçeli tarifi şu aralar en çok yapılan tarifler arasında incir reçeli tarifi çoğunluğun sevdiği tarifler arasında yer almaktadır. İncir reçeli güzel olursa kış boyunca üzerine ceviz, fındık, serpilerek tatlı krizlerinde bir iki

incir ile ağzımızı tatlandırmanın keyfine varıyoruz. İncir oldukça faydalı olmasıyla biliniyor. Bağırsaklar için tüketilen bir meyvemiz şu an zamanı olduğu için büyük incir manavda pazarda yerini aldı. Reçellik incir de zamanı yaklaşıyor. Sizlere annemin en iyi tarifini vermek istiyorum. İncir reçeli hepimiz biliyoruz şerbetli suya atılarak pişiriliyor. Bunun bir kaç aşamadan geçmesi gerekiyor. Saplı tercihimiz olmasına özen gösterin görselliği tabakta hoş duruyor. Çok olmuş incir reçeli güzel olmaz bütün çekirdekleri çıkıyor ve görüntü bozuyor. Olmamış incir oda olmaz tam ortası olması reçeli güzel olması demektir.

Bahçenizde incir ağacı varsa ayrı keyif yoksa pazardan güzel inciri olan tezgahtar almak son derece iyi olur. Yada bildiğimiz manav market sizlerin tercihine kalmış, incir reçeli tarifi nasıl yapılır sevenleri tarifimize bekliyorum beğenilerinizi paylaşımlarınızı unutmayınız.

Malzemeler

1 kilo incir ( ne çok olmuş veya olmamış )

1,5 toz şeker

1,5 litre su

5-6 adet karanfil

limon suyu

İncir reçeli tarifi video anlatımlı izleye bilirsiniz.

https://youtu.be/qO5nTkKo3t4

İncir reçeli tarifi için Aynur şahin hanıma bu güzel video için teşekkür ederiz.

incir reçeli tarifi

İncir Reçeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ