Tığ İşi Yazlık Elbise Yapımı

Mevsim şartlarının gün geçtikçe daha yoğun yaşandığı yıllardayız. Kış her sene ne kadar daha soğuk ve çetin geçiyorsa, yaz ayları da aynı oranda sıcak ve nemli geçmeye başladı. Yaz aylarındaki kıyafet seçimlerimizin de bizi daha hafif hissettirecek, sıcakla savaşmaya yardımcı olacak, tiril tiril ve pamuk esaslı olmasına dikkat ediyoruz. Dantel elbise örnekleri ile ilgili ne düşünürsünüz, hiç inceleme fırsatınız oldu mu bilmiyoruz ama bize soracak olursanız mutlaka bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Dantel deyince elbette aklımıza ilk olarak tığ işi danteller geliyor. Masa örtüleri, yatak örtüleri ve çeşitli ebatlarda oda takımları örmeye alışkın hanımlar, danteli kıyafetlerinde de taşımak isterler diye düşünüyoruz. Tığ işi dantel yazlık elbise yapımı ilginizi çektiyse size verebileceğimiz birkaç küçük ipucunu da değerlendirmeden işe koyulmayın diyoruz. Dantel elbise örmenizi özellikle yaz aylarında kullanımı açısından önermekle beraber, tüm mevsimlerde de üzerinizde rahatlıkla taşıyabileceğinizi hatırlatmak isteriz. Özellikle floşlu ya da simli bir ip seçerseniz yılın tüm hava şartlarında abiye olarak hoş bir kıyafet taşıyacağınızdan emin olmalısınız.

Biz öncelikle dantel yazlık elbise yapımı ile devam edelim. İster askılı, üzerinize oturan mini bir model seçin, ister düşük kollu dizinizde biten bir model üzerinize giydiğinizde tüm havanız değişecektir. Aslında etek boyunu kendi beceriniz ve zevkiniz belirleyecek diye düşünüyoruz. Beceriden kastımız dantel tığ işine olan merakınız ve ne kadar hızlı ördüğünüz desek bizi anlarsınız mutlaka. Bazı hanımlar için çocuk oyuncağı olan tığla dantel örmek bazı hanımlar için oldukça meşakkatli bir iş olabilir. Tecrübenize göre bir model seçmenizi tavsiye ediyoruz. En iyisi daha önceki tığ işi dantel işleriniz şöyle bir hatırlayın ve kendiniz yeni öreceğiniz dantel yazlık elbisenize konsantre edin hanımlar.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ