Kahve Kullanarak Peeling Yapma

Güzellik ve bakım pek çok hanımın üzerinde durduğu konulardan birisi olarak bilinmektedir. Güzellik ve cilt bakımı ise doğrudan birbirleriyle orantılıdır. Bu sebepten ötürü hanımlar bu konu üzerinde oldukça durmaktadırlar. Doğru ürünleri kullanarak cildinize cilt bakımı yapmak oldukça önemlidir. Ayrıca bunun için lüks kliniklere gitmenize de gerek yok. Pek çok hanım evde kendi başına hazırlayacağı malzemelerin yardımı ile yüzünü kolayca temizleyebilir ve bakımını yapabilir.

Cilt bakımı sırasında en çok kullanılan doğal ürünlerden bir tanesi de kahvedir. Türk kahvesini ister içtikten sonra tele halinde, isterseniz de kuru haliyle suyla karıştırarak bir süre beklettikten sonra yüzünüze uygulayabilir ve masaj yapabilirsiniz. Kahve telvesi kullanarak peeling yapma yöntemi çok uzun yıllardan biri çeşitli ülkelerde uygulanmakta olan bir yöntem olarak bilinmektedir. Uzun yıllardan beri kadınların oldukça aktif olarak kullandıkları bu yöntemle, hanımlar yüzlerine cilt bakımı uygulamaya başladılar. Bu sayede oldukça pırıl pırıl bir cilde sahip olduğunu, aynı zamanda da ciltlerinin yumuşadığı fark ettiler.

Kahve ile peeling yöntemi de halen cilt bakım uzmanları tarafından hanımların evde uygulaması için önerdiği yöntemler arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda kahve son derece yararlı olduğundan bu kahve peeling türünü beyler ve çocuklar da deneyebilirler. Aynı zamanda kahvenin kendine has kokusu da oldukça beğenildiğinden bu peeling yöntemi pek çok kişinin de beğendiği peeling türleri olarak bilinir.

Kahve kullanarak peeling yapmak istiyorsanız, bu kürü limon ile de uygulamak mümkün. Limon ile kahvenin birlikte uyguladığında ciltteki siyah noktaları temizlediği ve ciltteki gözenekleri açtığı da daha önce kanıtlanmış. Bu sebepten ötürü cilt bakımına yüksek ücretler ödemeden de evde cilt bakımızı yapabilir ve bakımlı kadınlar kategorisinde yer alabilirsiniz.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ