Kartopu Oynadıktan Sonra İçilebilecek 4 İçecek

Kartopu Oynadıktan Sonra İçilebilecek 4 İçecek

Herkesin bildiği gibi, kış mevsimin ilk karları yağmaya başladı. Hal böyle olunca insanlar da kendilerini sokağa atıp kartopu oynamaya başladılar. Kışın eğlencesi kartopu savaşı yaparak geçerken, geceleri içimiz üşümesin diye de içimizi ısıtacak içecekler konusunda değinelim dedik.

Bizleri kış mevsiminde hem soğuktan koruyup içimizin ısınmasına neden olacak, hem de aynı zamanda kışın keyfini çıkarabilmemiz için yepyeni tatlar verecek olan içecekler ise aşağıdaki gibi.

  • Ihlamur: Kış deyince aklımıza ilk gelen içeceklerden birisi olan Ihlamur, aynı zamanda hastalıktan da korunmamız için tüketmemiz gereken içecekler arasında yer almaktadır. Gün içerisinde pek fazla kişi ıhlamur tüketebilir, aynı zamanda kışın kartopu oynadıktan sonra sıcak içecekler içmenin keyfini çıkarabilirsiniz.
  • Kuşburnu: Kıpkırmızı görüntüsüyle pek çok insanın içmeyi en çok tercih ettiği içeceklerden birisi de kuşburnudur. Kendine has bir kokusu olan ve genellikle kırmızıya çalan rengiyle hoş bir görüntüsü bulunan bu içecek, kış aylarında insanlar tarafından oldukça içilmektedir. Kartopu oynadıktan sonra da ailenizle birlikte tüketebilirsiniz.
  • Sıcak Çikolata: Özellikle kış aylarında kartopu oynadıktan sonra partnerinizle birlikte ya da tek başınıza kar yağışını izlerken hem ısınmak hem de keyif yapmak için tercih edebileceğiniz içecekler arasında yer almaktadır. Aynı zamanda sıcak çikolata içerken nefis bir çikolatanın tadını alabilir, DVD’nize koyacağınız bir film ile de oldukça keyifli bir gün ya da gece geçirebilirsiniz. Sıcak çikolata kış aylarında son derece tüketilmektedir.
  • Sahlep: Sahlep sevenler yaz kış kendisini bolca tüketiyorlar, ancak elbette sıcacık sahlepler kışın aklımızdan hiç çıkmıyor. Kartopu oynadıktan ve iyice eğlendikten sonra sıcak bir sahlep içinizi ısıtabilir. Sahlebinize tarçın da ekleyebilirsiniz.
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ