Canım Anne

Kaloriferin Neden Olduğu Hastalıklar

Kaloriferin Neden Olduğu Hastalıklar

Kış aylarında çoğu evde kullanılan kaloriferin neden olduğu hastalıklar nelerdir, nelere dikkat etmek gerekir sizler için derledik.

Havaların soğuk olduğu bu günlerde çoğu kişi evlerinde günün hemen hemen her saati kalorifer açmaktadır. Kalorifer kömür veya doğal gazlı çalışmaktadır. Kömür zehirlenme riski daha fazla olduğu için çoğu kişi doğal gazı tercihe etmektedir. Sürekli olarak ortamda kaloriferin açık olması, evin yeterli olarak havalandırılmaması nedeniyle ortamda oluşan kötü hava nedeniyle birçok hastalığa da davetiye çıkmaktadır. Kalorifer nedeniyle ortaya çıkan bazı hastalıklar hemen geçebiliyor iken bazıları ise kronik bir hal alabilmektedir. Kalorifer kullanıyorsanız mutlaka günde en az 2 def evi havalandırın. Ayrıca özellikle uyuduğunuz odalara bir miktar su bırakın ki gece uyurken boğazınızda ve ağzınızda kuruluk hissi yaşanmasın. Kaloriferin neden olduğu hastalıklar nelerdir aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Kaloriferin Neden Olduğu Hastalıklar

  • Ağız ve solunum yolu hastalıkları çoğu kişide görünen kalorifer veya doğal gazın neden olduğu hastalıkların başında gelmektedir. Gece boğaz kuruluğu nedeniyle ağrı, tahriş ve tat kaybı yaşanabilmektedir.
  • Doğal gaz da metan gibi maddeler bulunduğu için havaya karışması ve solunması ciddi hastalıkları berberinde getirmektedir. Akciğer ve solunum yolu hastalıkları ortaya çıkabilmektedir.
  • Astım, bronşit hastalıklarının oluşmasına veya var ise ilerlemesine neden olabilmektedir.
  • Kaloriferin ısısı ile birlikte evin nem oranı artar. Eğer evin yalıtımı iyi değilse küf veya rutubet oluşabilmektedir. Bu nem hastalıkların kronik bir hal almasına da neden olmaktadır.

Sitemizde yer alan diğer sağlık  konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de konu ile ilgili merak ettikleriniz veya sormak istedikleriniz var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ