Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

Kan Lekesi Nasıl Çıkar?

kan-lekesi-nasil-cikar2

Kan lekesi bizi oldukça zor duruma sokan bir leke çeşididir. Bu leke diğer lekelerden biraz daha hızlı müdahale edilmesi gereken bir lekedir. Kuruma durumunda lekenin oluştuğu yerden çıkması daha da zorlaşacaktır. İlk bulaştığında kırmızı bir renge sahipken üzerinden zaman geçtikçe kanın içerisinde yer alan protein sebebi ile rengi değişecek ve kırmızından kahverengiye doğru bir değişim gösterecektir.

kan-lekesi-nasil-cikar4

Hal böyle olunca bizler lekeyi fark ettiğimiz gibi müdahale etmeliyiz ki herhangi bir problem ile karşılaşmayalım. Şöyle bir baktığımız zaman kan lekesi en çok yatağımızda, kıyafetlerimizde, koltuğumuzda ve bazen de halılarımızda karşımıza çıkmaktadır. Bizler bugün sizlere kan lekesi nasıl çıkar diye düşündüğünüzde aradığınız bütün cevapları vermek için bu yazıyı hazırladık. Umarım burada öğrendikleriniz hayatınızın geri kalanında lekelerden kurtulmak için sizlere yardımcı olur.

kan-lekesi-nasil-cikar5

Yatağımıza bulaşan kan lekesinden kurtulmak için deterjan ve su kullanabiliriz. Burada ölçekler ilde hareket edecek olursak 2 bardak soğuk suya 1 çorba kaşığı kadar bulaşık deterjanı koyup karıştırmamız yeterli olacaktır. Hazırladığımız bu karışımın içine beyaz ve temiz bir bezi bir süre bekletiyoruz ve lekenin üzerine uyguluyoruz. Burada meydana gelen kan lekesinin olduğu bölgeye yavaş bir biçimde eski bir diş fırçası yardımı ile yumuşak hareketler ile fırçalıyoruz. Fırçalama işlemleri sırasında sert davranırsak bu sefer lekenin dağılmasına sebep olabiliriz. Fırçalama işleminin ardından kan lekesinin olduğu bölgeyi temiz ve nemli bir bez ile kuruluyoruz.

kan-lekesi-nasil-cikar3

Sizler de gün içerisinde karşılaştığınız ve canınızı sıkan lekelerden kurtulmak için sitemizde yer alan leke çıkarma yöntemleri ile derdinize çözüm bulabilirsiniz. Pratik bilgiler ile dolu olun sitemiz siz hanımların karşı karşıya olduğu leke problemleri için gerçekten çözüm olacaktır!

kan-lekesi-nasil-cikar1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ