Canım Anne

Kar tanesi uzun lif yapımı

Kar tanesi uzun lif yapımı

Kar tanesi uzun lif yapımı yuvarlak ve kare modelini bir önceki paylaşımlarımız da sizlerin beğenisine sunduğumuz modeller arasında yer almaktadır. Takım lif modeli uygulamak istiyorsanız kar tanesi serisi oldukça güzel takım lif modeli olduğunu düşünüyoruz. Kar tanesi uzun lif modeli çeyizlik lif örnekleri arasında yer alacaktır.

Lif modelleri günümüzün en çok uygulanan el işleri arasında yer almaktadır. Sayısız örnek seçimi ile hanımlarımızın ilgisi lif modellerine artmaktadır. Yapılışları video anlatımlı olması oldukça kolaylık sağlamaktadır. Yeni öğrenmek isteyen arkadaşlarımız içinde video anlatımlar faydalı olmaktadır. En yeni lif çalışmaları ve herkesime hitap eden lif örnekleri için sayfamıza göz atmayı unutmayınız.

Kar tanesi uzun lif yapımı

3 Renk lif ipi

Elinize yatkın tığ seçebilirsiniz.

Yapılışı: ilk olarak yedi zincir ile halka oluşturalım aralarda üç zincir çekerek yuva içine fıstık uyguluyoruz. Toplamda sekiz fıstık halka içine yapalım, İkinci sırada zincir yuvalarına çift fıstık yapalım aralarda zincir çekelim, üçüncü sırada çift ve tek fıstık yaparak devam ediyoruz. Aynı mantık ile devam edelim, çift fıstıklara çift aralarda tek fıstık yaparak orta kısmın yuvarlak kısmı tamamlamış oluyoruz.

Devamında orta kısma uç uca sekiz fıstık yapalım çift fıstık içine sabitliyoruz. Aynı tekniği yan yana üç kez yapalım, ara kısma fıstık yapıp tekrar uç uca sekiz fıstık yapıp çift fıstık içine sabitleyip üç köprü oluşturup arada fıstık uygulaması yapılıyor. Karşılıklı üç köprü toplamda altı köprü yapmış oluyoruz. Modelin detayları ve orta kısım çiçek yapımı için video anlatımı izleyerek uygulayabilirsiniz. Kolay gelsin..

Lif modelleri, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça değerlidir.

Pembeli örgüler youtube kanalına teşekkür ediyoruz.

Kar tanesi uzun lif yapımı VİDEO ANLATIM

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ