Karanfil bahçesi uzun lif yapılışı 

Karanfil bahçesi uzun lif yapılışı yeni tasarım olan  kız çeyizlerinin yeni lif modeli favorisi olacaktır. Görselliği ile göz dolduran şıklığı ile mükemmel olan lif yapılışı sizleri bekliyor.

Banyo lifleri hanımlarımızın el işlerinde en çok tercih ettikleri olunca yeni tasarımlar ortaya çıkmış oluyor. Karanfil bahçesi uzun lif modeli suzanın elişi dünyasına ait olan güzel bir lif örneği olmuş ellerine sağlık diyorum.

Sizlerde farklı renklerde uygulaya bilirsiniz. Yapımını video anlatımı ile kolaylıkla yapabileceğiz bir lif çalışması olmuş, özellikle uzun lif modellerini seviyorsanız kaçırılmaması gereken bir lif yapımı, orta kısmında ki çiçek detayı ayrı şıklık katmış, gösterişli lif modelleri sevenler için buyurun video muza sizleri bekliyoruz.

Lif modellerinden sipariş alan hanımlarımız için karanfil bahçesi uzun lif örneği bol bol sipariş getirmesi dileğiyle, bu modelimizin çok sevileceğini düşünüyorum. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin tekrar yeni tasarım lif modellerinde görüşmek üzere hoşçakalın..

Karanfil bahçesi uzun lif yapılışı 

Karanfil lif modeli detayları

• Orta kısmı için önceden hazırlanmış 3 adet çiçek

• 4 Renk lif ipi

• 7 Numara tığ seçimi ( demir saplı tığ)

• Makas

• İsteğe bağlı inci

Yapılışı

♣ Lif modelimiz yıldız örgü tekniği ile yapılmıştır.

♣ Çiçeklerin arkalarından 6 tane yuvalar oluşturularak dikişsiz bir şekilde olması kolaylık sağlıyor.

♣ Ve bu yuvalar için 3 lü fıstık çalışması yaparak 6 dilim olarak örneği kurmuş oluyoruz.

♣ Modelimiz uzun lif olduğu için 3 motiften oluşuyor. İlk sıranın üstüne yine 3 lü fıstık yapıyoruz ve sıra sonunda arttırma işlemi yaparak 2 ci sırada her her bir dilim 2 fıstığa çıkarmış oluyoruz.

♣ Her bir dilim 5 sıra olana kadar bu işlem tekrarlıyoruz. Motifleri tek dilim üzerinden örerken birleştiriyoruz. Motif kenarlarına 6 zincir çekerek fıstık aralarına sık iğne yöntemiyle sabitliyoruz.

♣ Bu yuvalara fırfır uygulaması yapacağız. Motifler 3 ve 4 sıralarda 6 zincir çekerek fıstıkların arasından ilmekler alıyoruz.

♣ Demir saplı tığın arkasıyla bu oluşturduğumuz yuvaların içine ipimizi uzatıp fıstık yapar gibi ilmekleri biriktirip farklı renk ipleri de tığın ön tarafıyla ilmek zincir şeklinde toplayarak fırfır detayını oluşturuyoruz.

♣ Lif modelleri, lif örnekleri ve yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamanız yeterli olacaktır. Bizleri sosyal medya hesaplarınızda beğeni paylaşım olarak yayınlarsanız çok mutlu oluruz.

Karanfil bahçesi uzun lif yapılışı VİDEO ANLATIMI

SUZANIN ELİŞİ DÜNYASI KANALINA BU GÜZEL LİF MODELİ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Farklı uzun lif modeli sevenler için uzun çizgili lif yapımı için linkimize tıklayınız.

blank

Karanfil bahçesi uzun lif yapılışı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ