Kardan adam motifli bebek battaniyesi yapımı

Kardan adam motifli bebek battaniyesi yapımı

canimanne.com dan hepinize selamlar sevgiler ? Sizinle tunus işi tekniği ile yapılan kardan adam motifli bebek battaniyemizin yapılışını paylaşacağız . Baştan sona kadar her detayını en ince ayrıntısına kadar anlattık. Yeni tunus işi öğrenen arkadaşların bile kolaylıkla yapabileceği bir şekilde anlatmaya çalıştık. Umarız beğenirsiniz ?

Malzemelerimiz

?Ortalama 8 adet orta kalınlıkta bebe yünü ( iki renk olduğu için dörder dörder olacak )
?Kullanacağınız ipin kalınlığına uygun misinalı tunus tığı (ipin bandında en uygun numara yazar)
?Motifteki işlemeler için kırmızı renk ve sonradan eklenen işleme için siyah renk bebe yünü
?En son kenar tığını gitmek için iki ya da iki buçuk numara tığ

Gelelim yapılışına ?
Ortalama 100 santime 100 santim olacak şekilde ayarladığımız battaniyemiz 5 ayrı parça şeklinde örülüyor. Ortalama 20-25 santim genişlikteki parçaları üst üste 5 ayrı kare olacak şekilde örüyoruz. Ve parçalar tamamlandıktan sonra birbirine dikiyoruz. Kardan adamın göz ve düğme şeklinde duran siyah iple yaptığımız bölümleri tamamlıyoruz. Ve son olarak da battaniyemizin kenar tığını yapıyoruz. Ben kurdele kullanılabilecek bir kenarda seçtim. Sizler kurdele kullanmak istemezseniz bu modeli kurdelesiz kullanabilir ya da Canimanne YouTube kanalımızın videolar kısmından farklı tığ işi kenar modelleri secerek uygulayabilirsiniz.
Battaniye modelimiz hem kız hem de erkek bebeklere uygun bir modeldir . Cinsiyete göre renklendirerek mavi-beyaz yada pembe-beyaz yapabilir ya da hem kız hemde erkek bebeğe olabilecek sarı , su yeşili , turuncu gibi renkleri tercih ederek yapabilirsiniz.

Videomuzu izleyerek yaptığınız battaniyeleri lütfen Canimanne Facebook yada Instagram hesabından bize gönderin ? Yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı bekliyoruz . Lütfen kanalımıza abone olmayı unutmayın? Hoşçakalın ?
???????

Sevgili arkadaşlar sizlerde videolarımızı izleyerek yaptığınız örgüleri sayfalarınızda bizi @canimannecom  etiketini ekleyerek paylaşırsanız çok seviniriz, ayrıca etiketlediğiniz görselleri tüm sayfalarımızda sizin adınıza paylaşabiliriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ