Canım Anne

Kare Motifli Örgü Patik Modelleri

Kare Motifli Örgü Patik Modelleri

Çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biri de örgü patiklerimizdir. Eskiden bu yana gelmiş olan modeller olsa da modern yeni ortaya çıkmış birbirinden şık patikler de mevcuttur. Eskiden babaannelerimiz, anneannelerimiz daha çok beş şişle patik örerlerdi. Günümüzde ise daha çok iki şişle ve tığ işi örgü ile örülen patikler daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Hem örmesi daha basit hem de duruşu daha şık ve gösterişli olduğu için bu modeller tercih edilmektedir.

El örgüsü patik modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Eskiyle yenin birleştirilmesi ile beraber özgün modeller ortaya çıkmıştır. Tek renk iplik ile örebileceğiniz modeller olduğu gibi birden fazla renk ipliği bir arada kullanarak örebileceğiniz birbirinden şık patik modelleri vardır. El becerisi olan her bayanın rahatlıkla örebileceği el örgüsü patikleri örmek oldukça basit ve keyiflidir. El örgüsü patiklerinizi boncuk, inci gibi materyalleri kullanarak daha şık hale getirebilirsiniz.

  El örgüsü patik örnekleri her geçen gün değişmekte ve yeni modeller ortaya çıkmaktadır. Simli iplikler örülen örnekler olduğu gibi ebruli iplikler ile örülen modelleri de vardır örgü patikler çoğunlukta bütün halde örülse de son zamanlarda motiflerin birleştirilmesi ile oluşan patikler sıklıkla tercih edilmeye ve örülmeye başlamıştır. Motif motif ördüğünüz parçaları birleştirerek şık patikler elde edebilirsiniz. Üstelik örmesi de oldukça basit ve eğlencelidir.

Kare motifli örgü patik modelleri son zamanlarda en çok tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Özellikle de patik örmeye yeni başlayanlar için basit bir model olduğu içi rahatlıkla yapılabilir. Motifleri tek renk iplik ile yapabileceğiniz gibi birden fazla rengi bir arada kullanarak renkli modeller de elde edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi:

Sitemizde yüzlerce örgü modelleri ve yüzlerce bebek örgülerinin, çeyizlik lif modelleri nin videolu anlatımlarını bulabilirsiniz. Sitemizde şu içerikler bulunmaktadır.

Örgü Modelleri Lif Modelleri Havlu Kenarı Modelleri İğne Oyası Modelleri Dantel Modelleri Amigurumi Modelleri Kanaviçe Modelleri Kendin Yap Kendin Yap Fikirleri Kolay lif modelleri

Bebek Yelek Modelleri Yelek Modelleri Bebek Elbise Modelleri Bebek Patik Modelleri Bebek Şapka ve Bere Modelleri

En çok sevilen örgüler Çeyizlik örgü modelleri Amigurumi tarifleri Dıy fikirleri Geri dönüşüm fikirleri Kolay yemek tarifleri Okul öncesi çalışmaları okul öncesi