Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır?

Karıncalar Öldürmeden Nasıl Uzaklaştırılır?

   Havaların ısınması ile beraber karıncalarda evlerimizi istila etmeye başlarlar. Ancak onları öldürmeden de uzaklaştırmanın yolları mevcuttur. Karıncalar kokuya karşı çok duyarlıdır. Bu yüzden geldikleri yerleri izleyerek ve takip ederek oralara naftalin koyarsanız bir süre sonra kaybolduklarını göreceksiniz.

karincalar-oldurmeden-nasil-uzaklastirilir-5

Ayrıca karıncalar için doğal ilaçlama olarak kullanabileceğiniz bir diğer ürün ise tarçındır. Karıncalar tarçın kokusundan nefret ederler. Bu yüzden çıktıkları yerlere koyarak uzaklaşmalarını sağlayabilirsiniz.

  Karıncalardan kurtulmak için evinizin bazı köşelerine fesleğen de koyabilirsiniz. Aynı zamanda fesleğen kokusuna sivrisinekler de gelmezler. Bir taşla iki kuş vurmuş olursunuz.

karincalar-oldurmeden-nasil-uzaklastirilir-4

Bebek pudrası da karıncalar için doğal bir kovucu özelliğe sahiptir. Koku alma yetilerini kaybetmesine sebep olan pudra onların evinizden uzaklaşmasına yardımcı olacaktır.

Böcek ilaçlarının birçoğunda da bulunan kırmızı toz biberi karıncaların çıktığı ve gezdiği yerlere koyarsanız kısa süre içerisinde kaybolduğunu görürsünüz.

karincalar-oldurmeden-nasil-uzaklastirilir-3

Karıncaların sevmediği bir diğer koku ise kahve telvesi kokusudur. Türk kahvesinin telvesini karıncaların çıktığı yerlere koyarsanız yok olduğunu görürsünüz. Ancak kahve telvesini her gün yenileyin ki kokusu daha etkili olsun ve kısa sürede kaybolsunlar.

Limonu yarıdan kestikten sonra üzerine kuru nane serpip karıncaların bulunduğu ve çıktıkları yere koyarsanız etkili bir yöntem olacak ve karıncaların uzaklaşmasını sağlayacaktır.

karincalar-oldurmeden-nasil-uzaklastirilir-2

Çay bardağının içine biraz su, biraz sirke ve bulaşık deterjanı koyarak iyice karıştırın ve karıncaların çıktıkları yerlere sürünüz. Karıncaların zamanla yok olduğunu göreceksiniz.

Bu yöntemlerden herhangi birini kullanarak karıncalardan kurtulabilirsiniz. Öldürmek hiçbir zaman için kesin çözüm olmayacaktır. Birini öldürseniz geriden yine gelecektir. Sevmedikleri kokuları kullanarak onları evinizden uzaklaştırmak daha doğru bir tercih olacaktır.

karincalar-oldurmeden-nasil-uzaklastirilir-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ