Yeni Lif Modellerine Rağbet Bitmiyor

Lifler çeyiz sandıklarımızın olmazsa olmaz parçalarından biridir. Her genç kızın çeyizinde mutlaka el örgüsü, el emeği göz nuru liflerden mutlaka bulunur. Geçmişten günümüze kadar gelmeyi başarmış birçok örneğin ve modelin yanı sıra yeni moda, trend olmuş örneklerde vardır. Eskiyle yeni örneklerin birleştirilmesi ile oluşan özgün modeller de mevcuttur.

   Lif modelleri çok fazla çeşitliliğe sahiptir. Tek renk örülen modeller olduğu gibi birden fazla rengin bir arada kullanıldığı lifler de mevcuttur. Aynı zamanda tüylü ipliklerle de örerek farklı bir lif modeli de çıkarabilirsiniz. Son zamanlarda ise ebruli iplikler ile örülen liflerde ortaya çıkmıştır. Sizin zevkiniz hangisine hitap ediyorsa o modelleri tercih edebilirsiniz. Aldığınız ipin rengi kadar kalitesi de bir o kadar öneme sahiptir. Kaliteli, pamuklu ve yumuşak dokulu ipler ile örülen lifler daha uzun süre kullanılır ve örneği daha iyi belli eder. Bu yüzden ip seçerken kaliteli ve pamuklu olmasına dikkat etmenizde fayda var. Liflerin şiş ile örülen modelleri olsa da daha çok tığ işi olanlar tercih edilmektedir. Çünkü tığ işi ile yapabileceğiniz örnek daha fazladır ve daha çabuk ilerlediği içinde daha sıklıkla tercih edilmektedir. Lifler küçük parçadan oluştuğu için örmesi oldukça basit ve keyiflidir.

    Lif örnekleri çeşitliliği çok fazladır. Kare formlu örülenleri olduğu gibi aynı zamanda oval, yuvarlak kalıplı olanları da vardır. Ortası örnekli desenli modelleri de en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kalp, çiçek, hayvan motiflerinin yer aldığı örnekler sıklıkla tercih edilmektedir.

Lif örneklerine her geçen gün yenileri eklenmektedir. 2016 lif modelleri de çok fazla çeşitlilik içermektedir. Renk renk ve model model birçok farklı lif örneği bulunmaktadır. Çok kolay örneklerin yanı sıra zahmetli modeller de yer alır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ