Mucize Meyve Üzüm

Mucize Meyve Üzüm

Üzüm, herkes tarafından sevilen ve sürekli tüketilen bir meyvedir. Otantik bir tada sahiptir. Ilıman iklimleri sever. Bir yerlerden destek alıp onlarca metre uzayabilir. Siyah, kırmızı, yeşil olmak üzere üç çeşit üzüm vardır. Kırmızı üzüm tatlı, yeşil üzüm hafif ekşi, siyah üzüm ise ikisinin karışımıdır.

mucize-meyve-uzum-5

Başka bir meyvede bulunmayan antioksidan özelliğe sahip üzüm, OPC kompleksi oligomeric proanthocyanid üzümün çekirdeğinde bol miktarda bulunur. Fazla miktarda enerji barındırır. Protein açısından zengindir. Bol miktarda lif bulundurur. Folatlar, pantotenik, piridoksin, niasin, tiamin ve riboflavin de içerir. Potasyum, sodyum, kripto ksantin, karoten, a ve b vitaminleri, çinko, magnezyum, demir, kalsiyum da bulundurur.

mucize-meyve-uzum-4

Üzüm, prostat ve meme kanserine karşı savaşan bir meyvedir. Damar sağlığını korur, kalp krizi riskini en aza indirir.

Kalp kapakçıklarına enfeksiyonun yerleşmesini engeller. Bademcik enfeksiyonlarına karşı da sağlık dağıtmaktadır.

Şifa dağıtan üzüm, anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda bebekler için kullanılabilir.

mucize-meyve-uzum-3

Günde bir bağ üzüm tüketilirse, kalp ritim bozukluklarının tedavisinde oldukça etkili olabiliyor. İçeriğindeki salya arttırıcı bir asit olan sialogogue ile sinidirimi kolaylaştırır ve hızlandırır.

Üzüm, görme bozukluklarına iyi gelir. Kan akışını hızlandırır. Sindirime yardımcı olur.

Siyah üzüm nefes darlığı, kalp, dalak, mide, karaciğer ve dimağ hastalıklarının tedavisinde etkin rol oynar. Yeşil üzüm ise, bağırsak hastalıklarında oldukça etkilidir. Ayrıca yeşil ve tatlı üzüm, cinsel güçü arttırmaktadır.

Günde ortalama 300 gram üzüm tüketmek, günlük stresimizin giderilmesinin giderilmesinde oldukça etkilidir ve hızlı sonuç verir.

mucize-meyve-uzum-2

Haftada bir iki bardak üzüm suyu tüketirseniz, kronik yorgunluktan kaynaklanan şikayetlerinizi da büyük ölçüde ortadan kaldırabilirsiniz.

İçerisindeki b1 ve b2 vitaminleri sayesinde romatizma ve rahim iltihabına iyi gelir.

Üzüm çekirdeği, bacak ağrıları ve şişliklerini tedavi eder.

mucize-meyve-uzum-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ