Karıncalardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Karıncalardan Kurtulma Yolları Nelerdir?

Karıncaların nereden çıktıklarını anlamasak da evin bazı bölümlerinde bir anda ortaya çıkarlar. Çoğu zaman sinir bozucu da olan karıncalar aslında öldürülmek istenmez. Bu nedenle karıncalardan kurtulma yolları aranırken genellikle doğal yöntemler tercih edilir. Diğer yandan karıncalar hiç gelmesin diye neler yapılabileceği de merak edilir. Çalışkanlıkları ile bilinen karıncalar özellikle mutfaklarda görülür. Sürekli kendileri için yemek taşırlar. İnsanlara direk zarar veren canlılar değildir. Bu yüzden karıncalara zarar vermeden kurtulmak en doğrusudur. Karıncalara kimyasal ilaç sıkmak yerine yazının devamında bahsettiğimiz püf noktalarını deneyebilirsiniz.

karincalardan-kurtulma
Karıncalardan Kurtulma Yolları

Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Karıncalardan nasıl kurtulurum diye oranların sayısı da hayli çoktur.  Yazının devamında karıncalardan kurtulmanın doğal yolları yer almaktadır. Sitemizde ayrıca Evde Haşerelerden Kurtulma Yolları başlıklı yazımız da bulunmaktadır. Karıncalar ile ilgili ilginç bir bilgi de dünya genelinde yaklaşık 8800 çeşit karınca olduğu bilinir. Karıncaların boyutları 2 milimetre ile 4 milimetre arasında değişir. Karınca neye gelmez sorusunu soranlar yazımızın devamından karıncalardan kurtulma yolları öğrenilebilir.

karincalardan-kurtulma
Karıncalardan Nasıl Kurtulurum?

Karıncalardan Kurtulma için Doğal Yollar!

  • Faydaları çok olan kahve telvesi karıncalardan kurtulmak için de işe yarar. Karıncaların çıktığı yuvaların yakınına kahve telvesi dökülebilir.
  • Karıncaların gezindikleri yere ve yuvalarına yakın bölgelere az miktarda tarçın dökülebilir.
  • Bulaşık sabunu, sirke ve su karışımıyla silinen bölgelere karıncalar gelmez.
  • Karıncalardan kurtulma yolları arasında bebek pudrası da vardır. Yuvaların yakınına bebek pudrası dökerseniz karıncalar bu kokuya gelmez.
  • Portakal, limon, mandalina ve greyfurt gibi narenciyelerin kabukları rondoya atılarak küçük parçalar halinde kesilerek karınca yuvalarının yakınına dökülürse bu kokuya da gelmezler.
  • Karıncaların gelmemesi ya da gelen karıncaların yuvalarına geri dönmesi için ayrıca karbonat da kullanıldığı görülür. Karıncalardan kurtulmak için doğal yöntemlere başvurmak, kimyasal ilaçlara oranla daha çok tercih edilir.
karincalardan-kurtulma
Haşerelerden Kurulma Yolları

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ