Keçeden Cep Telefonu Şarj Ünitesi Yapımı

Keçe günümüzde, sıklıkla kullanılan bir parça haline gelmiştir. Kıyafet alırken çok fazla keçeyi tercih etmeyiz. Çünkü çok fazla kumaşlara değdiği zaman topaklanır gibi oluyor. Keçe günümüzde o kadar çok şeyde kullanılıyor ki, mesela buzdolabı süsleri yaparken, yeni doğan bebekleri ziyarete gelenlere, dağıtılan hediyelikler gibi birçok şeyde kullanılmaktadır. Keçe eskisi kadar çok pahalı bir kumaş değildir. İstediğimiz zaman hemen, hemen her yerde bulabiliriz. Ülkemizde keçe ile yapılan icatlar çoğaldıkça piyasalar dada çok fazla görmeye başladık.

blank

 Keçeden çok değişik şeyler yapıldığı gibi, birde akla gelmeyecek bir teknoloji ürünü de yapılıyor. Keçeden cep telefonu şarj ünitesi yapılıyor, peki bunu yapabilmek için malzemeler ne gerekir dediğinizi duyar gibiyim ama merak etmeyin çok masrafsız maliyeti düşük bir tasarım.

blank

Peki, malzeme olarak ne kullanılıyor hemen paylaşmak istiyorum. Keçe, makas, herhangi güzel bir süs eşyası ve yuvarlak silindir şeklinde bir parça, evet bu kadar malzeme ile şarj ünitesi yapmak mümkün. Şimdi nasıl yapa caz diye merak ediyorsunuz hemen anlatım aşamasına geçelim. İlk önce keçeyi, makas yardımı ile telefonun uzunluğuna göre kesiyoruz. Düz yamuk olmayan bir parça elde ediyoruz.

blank

Daha sonra bir kalem ile yuvarlak hazırladığımız parçayı, keçenin üzerine koyarak etrafını kalem ile çiziyoruz. Keçeyi ikiye katlayıp yuvarlak çizdiğimiz kısmını kesiyoruz, tekrar ikiye katlayıp telefonumuzu içine koyuyoruz ve rahatlıkla şarj etmesini sağlıyoruz.

blank

Şarj ünitesini her zaman evinizde yapabilir ve değişik dekorlar yapıştırabilirsiniz üzerine. Her ne kadar gereksiz gibi görseniz de bazen işinize çok yarayacağına eminim. Bazı durumlarda telefonunuzu şarja taktığınızda, kablo kısa gelir. Böyle durumlarda hemen şarj ünitesini devreye sokabilirsiniz ya da telefonunuzu şarja taktınız ama öbür odadasınız acaba telefonum düşer mi diye sürekli kafanızda soru işareti kalır. Sizlerde bu güzel eğlenceli çalışmayı evinizde yapıp bu soru işaretlerini ortadan kaldırmak istemez misiniz? O zaman haydi şarj ünitesinin yapım aşamasını okuyup, aynısını uygulayalım.

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ