Kendi Allığınızı Kendiniz Yapabilirsiniz

Kendi Allığınızı Kendiniz Yapabilirsiniz

  Tenimize göre allık seçimi önemli bir husustur. Birçok hazır ürün bulunmaktadır. Hazır olarak alınan makyaj malzemelerinin çoğunda kimyasal madde bulunmaktadır. Bu yüzden de yapmış olduğunuz makyaj size dezavantaj kazandırabilir. Cildinizde tahrişlere veya kızarıklığa sebep olabilir. Yüzümüz vücudumuzun en önemli bölümlerinden biridir. Bu yüzden doğallığını ve estetiğini bozmamak da büyük öneme sahiptir. Sizde kimyasal madde içeren allıkları kullanmak yerine evde kendi allığınızı kendiniz yapabilirsiniz. Böylelikle hem doğal bir allığa sahip olacak hem de cildiniz için oldukça sağlıklı olacaktır.

evde-dogal-allik-yapimi-5

Evde doğal allık yapmak için gerekli olan malzemeler ise şu şekildedir. Yarım yemek kaşığı kakao, bir yemek kaşığı yeşil kil, 2,5 yemek kaşığı mısır nişastası bu uygulama için yeterli olan malzemelerdir. Her evde bulunan bu malzemeleri kullanarak doğal allık yapabilirsiniz. Yapımı ise oldukça basit ve keyiflidir. Malzemelerin miktarını kendi ten renginize göre azaltıp, çoğaltabilirsiniz.

evde-dogal-allik-yapimi-3

Evde doğal allık yapımı için öncelikle bir kabın içerisine kili ve mısır nişastasını koyup iyice karıştırın ve homojen bir karışım elde edene kadar karıştırmaya devam edin. Şimdi ise cilt renginize göre kakao karıştırınız. Eğer koy tenli iseniz miktarı çoğaltıp, açık ten renkli iseniz miktarını azaltarak dengeyi sağlayabilirsiniz. Bir çatal yardımı ile bu üç malzemeyi iyice karıştırınız.

evde-dogal-allik-yapimi-2

Ve artık doğal allığınız hazır demektir. İstediğiniz zaman rahatla ve güvenle kullanabilirsiniz. İçine koymuş olduğumuz kakao sayesinde misler gibi kokan bu allık eminim sizin de oldukça hoşunuza gidecektir. Yapımı ve kullanımı oldukça basit olan bu allığı dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

evde-dogal-allik-yapimi-1

Bir fırça yardımı ile yüzünüze sürerek deneyebilir ve ne kadar iyi sonuçlar elde ettiğinize tanık olabilirsiniz. Malzemeler bittikçe yenisini yaparak doğal allığınızı tazeleyebilirsiniz.

evde-dogal-allik-yapimi-4

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ