Canım Anne

Kendin Yap – 4 Değişik Kalemlik Fikirleri

Kendin Yap – 4 Değişik Kalemlik Fikirleri

Kendin Yap Kalemlik Fikirleri

Kalemliğinizi kendiniz evdeki artık veya kullanılmayan malzemeler ile yapmaya ne dersiniz? Kendin yap kalemlik fikirleri ve birçok örnek aşağıdaki gibidir. Bunlara göz atarak ve inceleyerek sizlerde şık ve farklı kalemlikler yapabilirsiniz.

  • Metal konserveleri öncelikle renkli kağıtlar ile kaplayınız. Çoklu bir sistem istiyorsanız eğer birçok 3,4 tane metal konserveyi kapladıktan sonra yan yana ve üst üste koyarak birbirine yapıştırınız. Çocuklarınız için oldukça kullanışlı ve dayanıklı bir kalemlik yapmış olursunuz.
  • Farklı boyutlardaki halka kutuları kullanarak şık bir kalemlik dizaynı gerçekleştirebilirsiniz. Tuvalet kağıdı rulosu, konserve kutuları, ton balığı kutusu gibi pek çok alternatif bulunmaktadır. Bu kutuları ahşap bir zemine yan yana olacak şekilde sabitleyiniz. Ardından zemini ve kutuları dilediğiniz sprey boyaya ile boyayınız. İşte sizi harika bir kalemlik fikri, sizlerde rahatlıkla evinizde uygulayabilirsiniz.
  • Cam kavanozları değerlendirerek şık bir kalemliğe dönüştürebilirsiniz. Kavanozları olduğu gibi bırakmak yerine dilediğiniz renge boyayarak kullanabilirsiniz.
  • Halka şeklinde olan bir kutuyu çeşitli kumaşlar ile kaplayarak da şık ve farklı bir kalemlik elde edebilirsiniz. Evde bulunan kot, keten gibi pek çok farklı kumaş ile kaplama yapabilirsiniz. Daha sonra kumaş ile kapladığınız kutunun üstüne boncuk, düğme gibi materyalleri kullanarak süsleme yapabilirsiniz. Bu ve benzeri örnekleri fikir olarak alabileceğiniz gibi kendi hayal gücünüzü ve el becerilerinizi kullanarak da harikalar yaratabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ