Kendin Yap Takı Düzenleyici

El becerilerinizi ve yeteneklerinizi kullanarak birbirinden şık dekoratif ürünler tasarlayabilirsiniz. İlla her şeyi hazır almak yerine özellikle de son dönemlerde kendin yap projelerinin anlam kazandığı doğrudur. Bunun içinde sizde çeşitli eşyalarınızı kendiniz evde rahatlıkla yapabilir ve tasarlayabilirsiniz. Hem kendi el emeğiniz ile yapılmış bir ürün veya parça hazır alınmış olandan çok daha fazla kıymetli olacaktır.

Takılarınız çok fazla ve bunları düzenlemek için bir takı düzenleyici bir ürüne mi ihtiyacınız var? Hemen gidip hazırını almak yerine şimdi anlatacağımız fikri dinlemeye hazır olunuz. Oldukça orijinal bir fikir olup sizinde eminim ki oldukça hoşunuza gidecektir.

  Kendin yap takı düzenleyici için gerekli olan malzemeler şu şekildedir.

1kg alçı, kalın plastik eldivenler, çok büyük olmayacak boyutta bir tahta, bir bardak, kalem bu fikir için gerekli olan malzemeler listesidir.

Öncelikle bilek genişliğinde olabilecek bir daireyi tahtanın orta kısmına çiziniz. Daha sonra ise bir testere yardımı ile çizmiş olduğunuz daireyi kesiniz. Eldiveni alıp kestiğiniz parçanın içine yerleştirip uç kısımlarını iyice sabitleyelim. Şimdi ise bir kabın içerisinde su ve alçıyı karıştırıp gerekli olan karışımı elde edin. Yapmış olduğunuz alçı ne çok koyu ne de çok sıvı olmalıdır ona göre ayarlamasını yapınız. Daha sonra ise hazırlamış olduğunuz alçıyı dikkatli bir şekilde eldivenin içerisine dökünüz. Eldivenin parmak kısmında boşluk kalmaması için eldiveni hafif oynatabilir veya içinde alçıyı hafifçe karıştırabilirsiniz. 48 saat boyunca kurulamaya bırakınız. Eğer iyice kurumazsa etkili bir sonuç alamazsınız. Bu yüzden iyice kuruduğundan emin olmadan dokunmayınız. Kuruma işlemi bittikten sonra ise dışındaki eldivenin kenarını makas yardımı ile kesip eliniz ile yırtıp, eldiveni çıkartınız. Artık takı düzenleyiciniz hazır demektir. Geriye sadece takılarınızı üzerine dilediğiniz gibi yerleştirmek kaldı.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ