Canım Anne

Ketojenik Diyet Nedir? – Ketojenik Diyet Nasıl Uygulanır?

Ketojenik Diyet Nedir? – Ketojenik Diyet Nasıl Uygulanır?

Son zamanlarda birçok kişinin merak ettiği ve oldukça etkili bir kilo verme yöntemi olan Ketojenik diyet hakkında tüm merak edilenleri sizler için derledik. 

Ketojenik Diyet Nedir?

Ketojenik diyetin açıklaması karbonhidrat tüketimini en aza indirip yağ ve protein ağırlıklı beslenmektir. Karbonhidrat en fazla kilo aldıran besin kaynağıdır. Unlu mamüller ve birçok abur cubur ürünlerinde bulunan karbonhidratın fazlası vücut için hem sağlık açısından zararlı hem de kilo almaya neden olmaktadır. Ketojenik diyette karbonhidrat alımını en aza düşürüp vücudun enerji ihtiyacını karşılamak için depo ettiği yağları kullanmasını sağlamak amaçlanmaktadır.

Ketojenik Diyet Nasıl Uygulanır?

Ketojenik diyeti aslında beslenme şekli olarak hayatınıza yerleştirmeniz gerekir. Karbonhidratın fazlası zarardır ve şeker hastalığı gibi ciddi hastalıkların oluşmasına neden olmaktadır. Ketojenik diyeti uygulamadan önce herhangi bir hastalığınız var ise mutlaka uzmanınıza danışmanızı öneririz.

Ketojenik diyette tüketimi serbest olan yiyecekler; Tereyağı, zeytinyağı gibi sağlıklı yağlar, kuru yemişler, süt ve süt ürünleri, et çeşitleri, avokado ve yumurtadır. Bu ürünleri her öğünde rahatlıkla tüketebilirsiniz. Sağlıklı yağ seçiminde organik ve doğal olanları almaya özen göstermenizde fayda vardır.

Ketojenik diyette tüketimi yasak olan yiyecekler; Ekmek, makarna, pilav,meyveler, kök sebzeler, içinde mısır şurubu, glikoz şurubu gibi gizli şeker barındıran meyve suyu, bal, pekmez yasaktır. Bu besinlerin içerisinde karbonhidrat ve şeker oranı oldukça fazladır. Meyveyi çok fazla tüketmemek koşulu ile haftada bir kez tatlı niyetini tüketebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ