Kibrit Kutusu ile 12’li Çekmece Nasıl Yapılır ?

Kibrit Kutusu ile 12’li Çekmece Nasıl Yapılır ?

Kibrit Kutusu ile 12’li Minik Çekmece Nasıl Yapılır ?

Canım Anne Tasarım Atölyesinden merhabalar.

Yeni bir geri dönüşüm projesi ile sizlerle birlikteyiz. Boş Kibrit Kutularını bu projemizde (çalışmamızda) değerlendirmeye çalışacağız. Şık bir organizer kutu yapımını videolu olarak anlatmaya çalışacağız. Çöpe atacağınız hatta hiç bir işe yaramaz dediğiniz kibrit kutuları ile küpe, takı, boncuk gibi malzemelerinizi bu kutu içerisinde saklayabilirsiniz. Bizleri uzun süredir takip eden arkadaşlarımız bilir ancak yeni katılan arkadaşlar için hatırlatalım daha önceden Kibrit Kutusundan Minik Çekmece Yapımı nı videolu olarak anlatmıştık.

Gerekli Malzemeler: *12 adet boş kibrit kutusu
* yapıştırıcı (ben sıcak silikon kullandım)
*renkli kaplama kağıdı
*süsleme için malzeme

Yapılışı: boş kibrit kutularını 3 kat olacak şekilde 4 ayrı parça olarak birbirine yapıştırıyoruz. Üst üste yapışan kutuları kaplama kağıdı ile güzelce kaplıyoruz. Kapladığımız dört ayrı parçayı birbirine yaslayarak sağlam bir yapıştırıcıyla yapıştırıyoruz. Çekmecenin bölümlerine uygun açma saplarını ( olabilecek alternatifleri videoda belirttim) yapıştırarak her bir çekmeceye takıyoruz. Süsleme malzemesi olarak kullanacağımız malzemeleri ortadaki boşluk kısmı kapatacak şekilde kutunun üzerine yapıştırıyoruz. Süsleme işlemi elinizdeki malzemeye ve isteğinize göre değişebilir. Süsleme malzemesi için evde bulunan artık malzemeleri rahatlıkla değerlendirebilirsiniz.
Takılarınızı ve ufak hobi malzemeleriniz için kullanabileceğiniz yada yapıp yakınlarınıza hediye edebileceğiniz basit ve hoş bir tasarım olarak sizlere sunduk. Umarım beğenirsiniz.
Kolay gelsin.

Daha önceden şu çalışmaların yapılışını anlatmıştık

Plastik Tabak ile Balık Yapılışı
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ