Kilo Vermenin 10 Yolu

Kilo Vermenin 10 Yolu

Son dönemlerde, hareketsizlik, sürekli ekran başında oturmak, ağır ve kalorisi bol yemekler yemek; kebap, beyaz pirinç, hamur işi ve kilo yapıcı yemeklerden yemek zamanla vücutta kiloya sebebiyet vermektedir. Sadece kilo almakla kalmaz ruh sağlığımız da zarar görmeye başlar. Hormonal dengesizlikten de kaynaklanabilir. Ancak burada bahsetmek istediğimiz şey, ne şeklide kilo alımı olduysa olsun onları nasıl geri verebiliriz? Ne yapıp yağları eritebiliriz.

Kilo verebilmek için yerine getirmemiz gereken kurallar vardır. Bunları madde madde yazacak olursak şu şekilde sıralayabiliriz.

1.Gün içinde en az 2,5 litre su içmeliyiz. Susamadan su içmeyi alışkanlık haline getirmeliyiz. İsteğe göre suya elma sirkesi yada limon suyu eklenebilir.

2.Akşam saat 7 den sonra hiçbir şey yememek. Akşam vücut hareketsiz kaldığı için yenmemeli. Sadece sıvı gıdalar tüketilmeli.

3.Gazlı ve alkollü içecekler tüketilmemeli.

4.Şekerli içecekler tüketilmemeli

5.Hamur tatlıları yapıp yememeli. Günlere, davetlere gittiğimiz

de ısrar edilse dahi teklif kibarca geri çevrilmeli. Hamur tatlısı yerine sütlü tatlıları tercih etmeli. Ancak dediğimiz gibi akşam 7 den sonra hiçbir şey yenmemeli.

6.Her sabah kalktığımızda ılık 2 bardak aç karnına su içilmeli.

7.Düzenli yemek yenmeli. Öğün atlamamalı.

8.Abur cubur yiyerek metabolizmayı tembelleştirmemeli.

9. Mutlaka düzenli egzersiz yapmalı. Günde en az hafif tempolu bir yürüyüş ile beden sağlığınızı korumanız mümkün. Özellikle temiz havada yapacağınız yürüyüş ile vücut kalp ritminizi ayarlarsınız.

10.Sonuncu kural da şeker içeren besinlerden uzak durmalı. Hatta eve sokmamalı. Sebze ve meyveye ağırlık verilmeli. Ve kuru çerezlerin işlenmemiş halini yemeli. Badem, ceviz, fındık, fıstık, kayısı, incir hepsini en doğal haliyle tüketmeye özen göstermeli. Tabii ki bu çerezleri de belirli ölçüde tüketmeliyiz. Sitemiz adına kolay gelsin ve sağlıklı günler dileriz.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Aye dedi ki:

    Neden video yok.

BİR YORUM YAZ