Kiraz Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Kiraz Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

Haziran ayının gelmesi ile birlikte kiraz ağaçları da meyve vermeye başladı. Kiraz çekirdeği ile gaz sancısı olan bebekler için kiraz yastığı yapıyoruz biz. Kendi bebeğimizin gazını kesmek için denediğimizde faydasını gördüğümüzü söyleyebiliriz.

Yaz aylarında özellikle çocukların ya da anne adaylarının; başta kayısı olmak üzere acı badem, zerdali, kiraz, şeftali ve elma çekirdeklerini tüketmesi, zehirlenmelere yol açabiliyor. (Kaynak:.memorial.com.tr)

Kiraz Çekirdeğinin Faydaları Nelerdir?

  • Çocuklarda gaz sorununa çözüm sunar. Fakat çocuklarda direk olarak kiraz çekirdeğinin yutulması sıkıntılı olabilir. Bunun yerine kiraz kiraz yastığı yapılabilir.
Rukiye taşçı kanalına teşekkür ederiz.

Yıllardır annemin evde kullandığı kiraz çekirdeği yastığından kendime de yaptım. Uzun zamandır kiraz çekirdeklerini biriktiriyordum, bakın bakalım gaza eklem ağrılarına iyi gelen kiraz çekirdeği yastığı nasıl yapılıyor?

Kuzeyli Uzaylı kanalına bilgi için teşekkür ederiz.

Kiraz Çekirdeği Nasıl Tüketilmeli?

Kiraz çekirdeği güzelce temizlendikten kiraz torbası yada yastığı yaparak kullanabilirsiniz.

Kiraz hakkında sayın Ender Saraç hocanın verdiği bilgilere göz atabilirsiniz.

UYARI: SİTEMİZDE HER TARİFİ DENEMEDEN ÖNCE MUTLAKA DOKTORUNUZA DANIŞIN.

Doğal ürünler kullansak da ilk defa kullanacağımız her ürünü öncelikle test etmemiz gerekir. Sürekli kullandığınız ilaçlarınız yada belirli bir rahatsızlığınız varsa, yada hamilelik veya emzirme dönemindeyseniz, veya alerjik bir bünyeniz varsa SİTEMİZDEKİ tarifleri doktorunuza danışmadan ASLA kullanmayın. Web sitemizin içeriği sadece amatör, kendim için denediğim bilgilendirme amaçlıdır.

İzleyiciler bu bilgileri kendi sorumluluğunda kullanabilirler. Bu site, (Diyet listeleri, zayıflama kürleri, cilt bakım maskeleri, sağlık kürleri, detoks tarifleri vs) içeriklerin kullanımı veya herhangi bir üründen kaynaklanan herhangi bir zarar, yan etki, hastalık veya sağlık veya cilt bakımı probleminden sorumlu değildir !!!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Eray dedi ki:

    Kiraz çekirdeğini asla ve asla tüketmeyin kiraz çekirdeğinin içindeki amigdalin bağırsaklarda sindirim enzimleriyle birleştiğinde siyanür salınımına sebep olur ve ölüme kadar yol açar. aynı şekilde elma, kayısı ve şeftali çekirdeği de.

BİR YORUM YAZ