Kırkyama Battaniye Modelleri

   Soğuk kış günlerinin de gelmesiyle birlikte battaniyeye olan ihtiyaç da giderek artmaktadır. Hazır olarak satılan battaniyeler olduğu gibi el emeği ile yapılan battaniye modelleri de mevcuttur. El örgüsü ile yapılan el işi battaniyeler olduğu gibi kumaş parçalarından yapılan kırkyama battaniyeler de mevcuttur. Evde kalan kumaşları değerlendirmek için çok iyi bir fikir olan kırkyama battaniyeyi isterseniz sizde rahatlıkla kendiniz yapabilirsiniz.

Kırkyama battaniye yapmak için kumaşları eşit parçalarda kesiyoruz. Daha sonra ise kestiğimiz parçaları örgü ile birleştiriyoruz. İstediğiniz şekilde kumaş motifi seçebilirsiniz. Tek renkten oluşan kumaş parçalarını seçebileceğiniz gibi desenli kumaş parçalarını da kırkyama battaniye için kullanabilirsiniz. Kumaş parçalarınızı rengarenk renklerden seçebileceğiniz gibi iki renkten oluşan kırkyama battaniyelerde yapabilirsiniz. Kendi isteğinizi ve tarzınıza göre yapacağınız battaniyeyi şekillendirebilirsiniz. Bu şekilde kumaş parçalarını kesip birleştirerek arkalı önlü iki yüz yapınız. Daha sonra ise iki yüzün arasını elyaf ile doldurup dört tarafından dikiniz.

Yaptığınız kırkyama parçaları dümdüz dikebileceğiniz gibi örgü ile de birleştirebilirsiniz. Örgü ile birleştirilen kırkyama battaniyeler daha şık ve zarif duracaktır. Kırkyama battaniyeleri kendi odalarınız için çift kişilik yapabileceğiniz gibi tek kişilik veya bebek battaniyesi boyutunda da yapabilirsiniz.

REKLAM ALANI

El emeği ile yapılan ürünlerin, parçaların yeniden değer kazandığı şu günlerde kırkyama ile yapılan bir battaniye sizinde evinizin şıklığına şıklık katacaktır.

El emeği, göz nuru kırkyama battaniye yapımı öğrenmek isterseniz sitemizdeki resimli anlatımlı görselleri yakından takip edebilirsiniz. Görsellerden de yararlanabileceğiniz gibi kendiniz de ekler yaparak farklı modeller ortaya çıkarabilirsiniz. Evde arta kalan kumaşları değerlendirmek için çok iyi bir fikir olan kırkyama battaniyeler içleri elyaf ile doldurulduğunda da kış aylarında gayet kullanışlı olacak ve sıcak tutacaktır.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ