Kış Kürleri Soğuk Havaların Vazgeçilmezi

Soğuk kış aylarında, sert havanın gelmesi ile birlikte cildimizde yoğun çatlak ve kurumalara maruz kalabiliriz. Kış aylarında, iyi bir nemlendirici işimizi görebilir. Soğuk havalarda alabileceğimiz önlemler, az da olsa bize yardımcı olacaktır. Soğuk kış aylarında, cildimiz iyi bir bakım ister.

Çünkü soğuk kış aylarında rüzgarın etkisi ile cildimiz, kuruyup tahriş olmakla birlikte,kirli havanında gözenekleri kapatıp,cildimizde kötü bir görüntü olmasına davetiye çıkartıyor.Cilt her insan için önemli bir vücut etkenidir ki biz bayanlar için çok daha önemlidir.Özellikle kış aylarında,nemlendiriciyi evlerimizden eksik etmemeliyiz.

REKLAM ALANI

 

Kışın zor soğuk günleri için cildinizi koruyacak birkaç cilt kür tarifi ve önerileri içimizin, ısınması için belki yardımcı olacaktır.

Cildimiz için 1 yumurta sarısı,1 çorba kaşığı yulaf ezmesi,1 tatlı kaşığı bal bütün malzemeleri karıştırıyoruz, yüzümüze sürüyoruz, 15 dakika bekliyoruz daha sonra ılık bir su ile duruluyoruz, değişime hazırız. Herkes bu kürü uygulayarak mükemmel sonuçlar elde edebilir.

Kış kürlerinin, hayatımızda kışın çok büyük önemi vardır. Sizlerle bir kür tarifi daha paylaşmak istiyorum: Yarım salatalığı, suyu çıkana kadar eziyoruz,1 çorba kaşığı bal,1 çorba kaşığı yoğurt ile karıştırıyoruz, çatlayan cildimize sürüp 10-15 dakika bekletip ılık su ile duruluyoruz.

Cildimizin güzel olmasının en büyük sırlarından birisi de balda gizlidir. Bal cilt temizliğinde, sıkılaştırmada, ciltteki akneleri temizlemede yardımcıdır. Aynı zamanda Hindistan cevizi, avokado kış aylarında cildimizde çok büyük rol oynar. Soğuk havalarda C vitamininin etkisi çoktur. Bizi hastalıklardan korumasıyla birlikte aynı zamanda cildimizi nemli tutmaya yardımcıdır. Kış zamanı çok su tüketerek cildinizi nemli tutabilirsiniz hem de daha az çatlaklara sebep oluruz. Kış günlerinde cildinizin güzel görünmesini, çatlaklara maruz kalmamasını istiyorsanız, yukarıdaki kış kürü tariflerini ve ipuçlarını uygulayın.

Mükemmel sonuçlara hep beraber merhaba diyelim.

 

Soğuk havalarda, cildimizin güzel olması için kış kürlerimizi uygulayalım.Genç kalalım,güzel kalalım.Unutmayalım cildimiz bizim için önemli.Hayatımız boyunca bakım ister.Güzelleşmek güzel kalmak bizim elimizde

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ