KIŞIN SAÇ BAKIMI NASIL OLMALIDIR

KIŞIN SAÇ BAKIMI NASIL OLMALIDIR

Yaz boyunca deniz, havuz ve güneş nedeniyle yıpranan, pürüzlenen, kırılan saçlarınızı hava koşullarından daha da etkilenmemesi için KIŞIN SAÇ BAKIMI yapmak gerekir. Soğuyan hava ile birlikte saçlarınız da kuruyarak cansızlaşır ve matlaşır. Saçlarınızda aynı cildiniz gibi yoğun ilgi ile korunmaya ihtiyacı vardır.

Özellikle kışın artan baca dumanları, ağırlaşan hava, yağmur, kar ve soğuk havalar saçların hem sağlıklı yapısını kaybetmesini hem de daha fazla bakıma ihtiyaç duymasına neden olur. Genetik olarak kuru ve cansız saçlara sahipseniz mevsim değişikliği saçınızı oldukça etkileyecektir. Yoğun nemlendiricili saç bakım maskeleri ve doğal yağ karışımları saçlarınız matlaşmasını ve kırılmasını düzeltecektir. Sağ dökülmesine karşı alınabilecek en önemli önlem saç tipinize uygun şampuanı seçmektir olacaktır. KIŞIN SAÇ BAKIMINIZA destek olması için saçlarınızı daha seyrek yıkamalısınız. Kışın havanın soğuk olması nedeniyle yıkandığınız suyun daha sıcak olmasını istemekte haklısınız fakat bu büyük bir yanlıştır. Büyük sıcaklık değişiklikleri saçlarınızın daha da yıpranmasına sebep olacaktır ve saç derisinin kuruması saç dökülmeleri gibi baş edilmesi zor sorunları ortaya çıkarabilir. Banyonun ardından çok sıcak hava üfleyen saç kurutma makinelerini kullanmamalısınız. Ergenlik çağındaysanız ya da yağlı ve kepekli saçlara sahip iseniz kışın en az iki günde bir yıkamalısınız.  Saç dipleri ve saç üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakayı erittiği için saçınızı çok sıcak su yerine ılık su ile yıkamalısınız. Saçlarınızı sabunla yıkamayın. Sabun alkali içerdiği için cildi kurutarak mantar ve bakteri üretimine neden olur. Saçlarınızı daima az şampuanla yıkayın, daha çok şampuan kullandığınız da daha temiz ve bakımlı olmaz. Saçlarınızı olabildiğince seyrek boyamalı ve doğal renginize yakın renkleri seçmeye özen göstermelisiniz. Saç jölesi ve saç spreyleri saçlarınızın hava almasını engelleyerek saç dökülmesini arttıracağı için kullanmamalısınız. Saçlarınızın daha güçlü olmasını istiyorsanız sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edin. Bol su, sebze, meyve ve süt ürünleri tüketmelisiniz.

KIŞIN SAÇ BAKIMINIZA dikkat etmeli ve kışın dışarı çıkarken saçlarımıza bere veya eşarp takmalısınız. Saçlarınızın değerini bilmeli ve düzenli bakımı yapmalısınız kaybettiğiniz saçların geri kazanılması çok zordur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ