Kız Bebek Örgüleri

Kız Bebek Örgüleri

Kız bebek örgüleri, erkek bebek annelerinin bile dikkatini çekmektedir. İster yelek, ister etek, isterse de elbise olsun hepsi de birbirinden renkli, birbirinden şirin görünür ve adeta içimize işler. Modellere bakıp her birinde aynı tepkiyi veririz: “Çok şirin!”. Adeta içinde bebek varmış gibi severiz bu örgüleri. i Siz de örneğin bebeğinize şirin mi şirin bir bebek yeleği örmek ister miydiniz? Aklınızda bir model yoksa “Bu güzel örgülerden ben de örmek istiyorum.” diyorsanız aşağıda yapılışını verdiğimiz modeli örmeyi deneyebilirsiniz.

Şişinize 40 ilmek atın ve 4 sıra haraşo örün. Daha sonra 3 haraşo,1 düz, 3 haraşo, diğer ilmekler düz, sonra gelindiğinde 3 haraşo olarak örgüye devam edin. Böylece istenen boya ulaşınca (ortalama 35-40) 40 ilmeği 5 ilmekte bir 3 ilmek birden keserek büzgüyü oturtun. Daha sonra bu kısmı 20 sıra örüp bitirmeden şişte bırakın. Diğer önü de bu şekilde örün ve iki önü aynı şişe aktarın. Ancak bir ön şişte iken üzerine tekrar ilmek atıp diğer önü bu şişe aktarın (toplam 40 ilmek olacak). Bu şekilde arka bedeni birden örüp önlerle aynı boya gelince yanlardan dikin. Dondurma külahı için; 1 ilmekten başlayıp bir taraftan artırarak 13 ilmek olana kadar örün. Yeleğin üzerine dikip küçük ponponlar ile dondurmaları yapın.15 ilmek başlayıp 10 sıra haraşo örüp zincir ile de sap kısmını yapın. Çanta cebini de yeleğe dikin. Kız bebek örgülerine muhteşem bir modelle örnek verdik.

Dilerseniz kız bebek örgülerine yeni modellerle devam edebilirsiniz. İster yelek, ister elbise, ister etek, ister hırka örün hepsinin çok şirin olacağına emin olabilirsiniz. İlle kendi bebeğiniz için öreceksiniz diye bir kural yok. Kardeşiniz, yeğeniniz ve ya komşunuzun bebeği için de örebilirsiniz. Siz ördükçe ve emeğinizi gördükçe hem mutlu olacaksınız hem de örme isteğiniz daha da artacak. Ayrıca örgülerinizi hediye ederseniz, hediye ettiğiniz kişilerin size olan minnettar ve müteşekkir bakışlarını göreceksiniz. Böylece bebeklerin şirin örgüleri olurken siz de yeni bir hobi edinmiş olursunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Semiha dedi ki:

    Arkayla önü beraber örme kısmını hiç anlayamadım ?

BİR YORUM YAZ