Kız Bebekler İçin Örgü Modelleri

Kız Bebekler İçin Örgü Modelleri

Siz de benim gibi bir kız annesi misiniz? Kendinizi şanslı mı hissediyorsunuz? Evet haklısınız. Ben de kız bebek örgü modellerine baktığım zaman bir daha kendimi şanslı hissediyorum. Özellikle kız çocukları için o kadar çok çeşit, model ve renk seçeneği var ki… Modellere baktıkça siz de benim gibi hangisini öreceğinizi ya da örmeye hangi modelden başlayacağınızı şaşırıyorsunuz, değil mi? Hepsi de birbirinden şirin, kimi kurdeleli, kimi fırfırlı, kimi işlemeli bir sürü seçenek mevcut. İpler de aynı şekilde rengârenk olunca insan neye nasıl karar vereceğine şaşırıyor doğrusu. Ben de sizin işinizi birazcık olun kolaylaştırmak için size bir model seçtim:

Kız Bebekler İçin Örgü Modelleri

Öncelikle modelimiz 2 yaş için uygundur.

3 Numara şiş ile öreceğiniz bu örgü elbise küçük prenseslerimizi soğuk kış günlerinde sıcacık tutacaktır. Örgüye 100 ilmekle başlayın.

İlk sırayı lastik örgü yapıp daha sonra düz örgüye geçin. 20 sıra ördükten sonra 15 ilmek arayla 1 ilmek kesin ve 1 düz örün ve bir tane daha kesin.

Bu şekilde bir sıra boyunca 5 tane örnek koyun örgüye. Sonraki sırayı kestiğiniz ilmeklerin yerinden artırarak düz örün.

Bu şekilde, örnekleri üçgen oluşturacak şekilde yerleştirerek örmeye devam edin. Her 20 sırada bir örnek koyarak elbisede istediğiniz uzunluğa geldiğinizde ikili lastik örgüye geçilir.

Yalnız burada 5 ilmekten biri kesilerek daraltılır. Bu da arka kısmına gelen ilmeklerden seçilerek görüntü bütünlüğü sağlanmış olur.

Çift lastik örgüye geçildikten sonra 30 sıra kadar örülür ve örme işi bitirilir. Örgünün arka kısmı için de aynı uygulama yapılır.

Omuz bantları için de 6-8 ilmek başlanır. Pirinç örgü uygulayarak yeterli uzunlukta bir bant örülür. Ve ilk açımı yapalım.

Örgü ve birleştirme işi bittikten sonra eteğine istenilen türde dantel örgü uygulayabilir ya da işlemeler yapabilirsiniz. Bu modeli çocuğunuzun yaşına göre büyütebilir ya da küçültebilirsiniz. İşte sizin için kız bebek örgü modellerinden seçmiş olduğum örgü modelidir.

Örgü elbiseleri hazırlaması biraz zahmetli olsa da ördükten sonra emeğinizi o en değerli varlığınızın üzerinde görünce tekrar kız bebek modellerine bakarken buluyorsunuz kendinizi…  Ve bu da sizi durmadan örmeye davet ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ