Küçük Motifli Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Küçük Motifli Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Küçük motifli dantel havlu kenarı örnekleri çeyizlik havlu kenar örnekleri oldukça tığ işi modellerinin en çok uygulanan modelleri arsında olmaktadır. Damat bohçasından, el havlusuna, mutfak havlusu kadar dantel modelleri yapılmaktadır. Özellikle çeyizlerde sayısızca havlu kenarı uygulanmaktadır. Sayfamızda en güzel dantel havlu kenarlarını bulabilirsiniz. Farklı dantel örnekleri içinde linke tıklayabilirsiniz.

Dantel, tığ işi dantel havlu kenarı yapılışı, havlu kenar örnekleri hepsi ve daha fazlası için linke tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımlı dantel ve havlu kenar örnekleri linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Küçük Motifli Dantel Havlu Kenarı Örnekleri

Çeyizlik dantel havlu kenarı örnekleri.Bu örneğin daha önce daha kalın şekilde yapılanı yayınlamıştım bu biraz daha basit ve kolay olanı. Siz kendiniz seçiminizi yaparsınız. Simli ip ile örülen motifler uğaştırabilir bazı bayanlarda kullanışlı olmadığını düşündüğünden farklı renklerde dantel ipi kullanabilirsiniz. Bende aynı fikirdeyim ama simli ip ile yapılan dantel havlularda çeyizde daha bir gösterişli ve şık duruyor. Motifli simli ip ile örülen dantel havlu kenarı modelleri. 
 
dantel modelleri

 

dantel havlu kenarı modelleri

 

Dantel havlu kenarı nasıl yapılır ?

Malzemeler: İki renk naylon dantel ipi tercih edilen renklerde
22 numara tığ ve makas

Yapılışı: İster havlu kenarı olarak isterseniz de farklı alanlarda uygulayabileceğiniz dantel modelini birçok renk seçeneğiyle uygulayabilirsiniz. İlk asama olarak su taşı çalışması yaparak kenar uzunluğuna göre örüyoruz. Sonrasında su taşlarının kenarlarında kalan boşluklara su taşı oluşturup 14 zincir çekip bir boşluk bırakarak bir sonraki boşluğa sutaşı örüyoruz sıramızı bu şekilde tamamlıyoruz beyaz ip ile. ikinci sırada farklı renkle ilmeğimizi su taşına sabitleyerek 14 zincir çekmiş olduğumuz boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yapıp 3 zincir çekiyoruz ve ayni boşluğun içine 10 tane ikili trabzan yaparak ilk boşluğu bu şekilde dolduruyoruz ve sıranın sonuna kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Her sırada model kendiliğinden eksiliyor ve dilimler halinde bir model ortaya çıkıyor. Zincir sayıları ve renk tercihleri sizlere kalmış dilerseniz her sırada farklı renklerle de çalışabilirsiniz. Pike takımında da uygulayabileceğiniz kolay ve güzel bir model olduğunu düşünüyorum. Uygulamak isteyen herkese kolay gelsin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ