Küçük Mutfaklar için Depolama Önerileri

Küçük Mutfaklar için Depolama Önerileri

Biz kadınların en çok vakit geçirdiği yerlerden biri de mutfaktır. Bu yüzden mutfaklarımızın geniş ve dekoratif olmasını tercih ederiz. Ama maalesef her zaman bu kadar şanslı olamayabiliriz. Şanslı olmadığımız zamanlarda da kendi şansımızı kendimiz yaratmamız gerektiğinden elimizden geldiğince içine sığamayacağımızı düşündüğümüz alanları büyük bir mekâna dönüştürmeye çalışmalıyız. Aksi takdirde mutfağımız memnun olmadığımız bir görüntüye sahipse çok fazla içinde durmak isteyeceğinizi sanmıyorum.

canımanne1

Mutfağı küçük olan hanımların en büyük dertlerinden biri de ürünleri depolama konusunda problem yaşamalarıdır. Hal böyle olunca depolama konusunda sizlere çeşitli öneriler ile yardımcı olmak istedim. Umarım evlerinizde uygular ve sonuçlarından memnun kalarak sorunsuz bir mutfağa sahip olursunuz.

canımanne2

Mutfağımızda kullandığımız tencere, tava gibi ürünler saklama konusunda en çok sorun yaratanlar oluyor. Bu sebeple tavalarımız için dolap içlerimize askılıklar yaptırabilir. Astığımız tavalar böylelikle dolap zemininde yer kaplamamış olur. Ayni şekilde problem yaşadığımız bir başka ürün çeşidi ise tabaklarımızdır. Onlar için de dolap içi düzenleyici olarak gecen iki veya üç katli tellerden alırsak birçok tabağı üst üste ama ayrı raflarda muhafaza etmiş oluruz.

canımanne4

Bu konuda mutfağımızın duvarlarının bizlere çok yardımı dokunacaktır. Duvarlarımızın boş durmasına izin vermiyoruz ve hemen değerlendiriyoruz. Duvarlarımıza yaptırdığımız raflar sayesinde dolap içine sığdırmak için uğraştığımız bakliyatlarımızı veya baharat kavanozlarımızı rahatlıkla depolayabiliriz.

Bir diğer derdi ise çatal,  kaşık ve bıçak olan hanımlar için özel olarak tasarlanmış çekmeceleri öneriyorum. Bu sayede hem evinizin kullanışsız olan köşe kısımlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz hem de koca bir problemi ortadan kaldırmış olursunuz.

canımanne6

Sizler de bu ve bunun gibi ufak donuşlar ile küçük mutfaklar için depolama sorunlarına çözümler bulabilirsiniz. Şimdiden hepinize kolay gelsin!

canımanne5

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ