Küçük Sineklerden Kurtulma Yolları!

Küçük Sineklerden Kurtulma Yolları!

Evimizde özellikle de mutfaklarda ortaya çıkan küçük sinekler can sıkıcı bir durumdur. Bazen buzdolaplarında da görülen bu sinekler için bir şey yapılmazsa giderek çoğalırlar. Küçük sineklerden kurtulma yolları nelerdir diye araştıranlar bazı basit yöntemlere yazımızın devamından ulaşabilirler. Evdeki küçük sinekler halk arasında meyve sineği diye bilinir ve açıkta bırakılan meyve gibi yiyeceklere geldiği söylenir. Ancak ortalıkta yiyecek bırakmasanız da bazen bu sinekleri evin her yerinde görebilirsiniz. Çok hızlı çoğaldıkları için bir an önce önlem almak gerekir. Canimanne.com sitemizin bir diğer sayfasında Sivrisineklerden Korunma Yöntemleri konulu yazımız bulunmaktadır. Püf noktası niteliğindeki bu tarz yazılarımızın yanı sıra hanımların ilgisini çeken binlerce sayfaya sitemizden ulaşılabilir.

kucuk-sineklerden-kurtulma
Sineklerden Kurtulma Yöntemleri

Evdeki Küçük Sineklerden Nasıl Kurutulurum?

Evdeki küçük sineklerden nasıl kurtulurum diye soran takipçilerimizin sayısı hiç de az değildir. Üstelik bu sinekler sadece yaz aylarında değil yılın her döneminde karşımıza çıkabilirler. Buzdolabında da görülen bu küçük haşereler için ilaçlama yapmak sağlık için zararlıdır. Her ne kadar sinek ilaçlama kesin çözüm olarak bilinse de yine de son çare olarak düşünmek gerekir. İlaçlamada kullanılan kimyasallar yiyeceklerinizin üzerini kapatmış olsanız dahi diğer araç ve gereçlere kimyasallar sinecektir. Evde küçük sineklerden kurtulma yöntemleri denenmesi fayda sağlayacaktır.

kucuk-sineklerden-kurtulma
Evdeki Sineklerden Kurtulma

Küçük Sineklerden Kurtulma Yolları!

Evdeki ve dolaptaki küçük sineklerden kurtulma yolları aşağıda sizler için sıralanmıştır.

  • Dolaplardaki küçük sineklerden kurtulmak için cam sil sıkabilirsiniz. Bu malzemedeki yapışkan madde sineklerin kanatlarını yapıştırır ve uçmalarını engeller.
  • Buzdolabındaki küçük sinekler için bir kapta suyu ve çamaşır suyunu karıştırın. Buzdolabının her yerini bu suyla silin. Çamaşır suyu hem mikropları kırar, hem de küçük sineklerden kurtulma için faydalıdır.
  • Mutfağın ve buzdolabının içine bal dolu bir kap koyarsanız sinekler bu kaba konacaktır. Daha sonra çamaşır suyuyla sineklerin gezindiği alanları silin.
  • Elektrik süpürgesini açın ve havada uçanlar da dahil olmak üzere küçük sinekleri makineye çekin. Ancak hemen süpürgenin torbasını değiştirmeyi unutmayın.
kucuk-sineklerden-kurtulma
Küçük Sineklerden Nasıl Kurtulurum?
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ