Kulak Ağrısı Nasıl Geçer?

   Kulak ağrısı ve kulak enfeksiyonu için birçok doğal çözüm bulunmaktadır. Bunları kendiniz yapıp denediğinizde işe yarar olduğunu görüp çevrenizi de bu konuda bilgilendirebilirsiniz. Özellikle de çocuklarda antibiyotik kullanıma çok da doğru bir yöntem olmayacaktır. Bunun için öncelikle doktorunuza başvurduktan sonra kulak ağrınız için doğal yöntemleri tercih edebilirsiniz.

kulak-agrisi-nasil-gecer-5

Kulak ağrınızı geçirmek ve sizi biraz olsun rahatlatmak için kullanacağımız doğal yöntemin adı tuz çorabıdır. Deniz tuzu içerisinde bulunan minareler sayesinde şifa kaynağıdır. Peki bu yöntem nasıl uygulanır ve neler yapılması gerekir gelin birlikte bakalım. Bunun için öncelikle pamuklu beyaz bir çoraba ihtiyacınız olacak. Kesinlikle naylon çorapları kullanmayınız. Çorabın içerisini 1,5 su bardağı deniz duyu koyunuz. Normal sofra tuzları aynı etkiyi yaratmayacağı için onları kullanmanızı önermeyiz.

kulak-agrisi-nasil-gecer-4

İçine tuzu koyduktan sonra ağzını sıkıca bağlayınız. Yapmış olduğunuz çorap elinizin içinin büyüklüğü kadar olmalıdır. Yaklaşık olarak 4 ile 6 dakika arasında tavada tuz çorabını ısıtalım. Altını üstünü yanlarını dikkatlice ısıtınız. Çorabı teninize değdirdiğinizde yakmayacak kıvam da olmalıdır. Daha sonra ise ısıtmış olduğunuz tuz çorabını ağrıyan kulağınızın tarafına koyup o tarafa doğru uzanınız. Ağrınızın hafiflediğini ve rahatladığını hissedeceksiniz. Tuz çorabı soğudukça ihtiyaç halinde bu uygulamayı yenileyebilirsiniz.

kulak-agrisi-nasil-gecer-3

  Kulak ağrısı en dayanılmaz ağrılardan biridir. Bunun için hemen kimyasallara sarılmak yerine evde doğal yöntemler ile hafifletmeyi deneyebilirsiniz. Tuz içerisinde bulunan minareler sayesinde ağrınızı hafifletecek ve daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

kulak-agrisi-nasil-gecer-2

Tuz çorabını rahatla ve güvenle kullanabilirsiniz. Hem çocuklarınız hem kendiniz için etkili olan bu yöntemi çevrenize de anlatarak bilinçlenmelerini ve öğrenmelerini sağlayabilirsiniz. Hem doğal hem d etkili olan bu yöntemi uygulaması ve yapması da oldukça basittir. Herkes evinde rahatlıkla yapabilir.

kulak-agrisi-nasil-gecer-1

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ