Kulaklı bebek bere yapımı

Kulaklı bebek bere yapımı örgü sevenlerin için Örgü Hayatım youtube kanalı videolu detaylı şekilde paylaştı, güzel bere modeli ile kışa hazır olun.

Yapmış olduğum bere 1-2-3-4 yaşa kadar rahatlıkla olur. Vereceğim ölçüler kullanacağım malzemelere göre farklı malzeme kullanırsanız ölçüler tutmaya bilir. Kulaklı bebek bere yapımı ile ilgili her türlü soru ve önerilerinizi aşağıdan yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

Kulaklı bebek bere örgü modeli

Malzemeler
?1 yumak nako lüks minnoş
Nakış için isteğe bağlı istenen renkte ip ler
3.5 no tığ

Kulaklı bebek beresi nasıl örülür merak ediyorsanız aşağıda yer alan örnek videodan takip edebilirsiniz. Sitemizde yer alan diğer bebek beresi için ise  Örgü Bere ve Şapka kategorisini takip edebilirsiniz.

Yapılışı
11 zincir
İlk baştaki iki ör bir artır ve bundan sonra bir ör bir artır 2. Sıra iki ör bir artır.
3. Sora üç ör bir artır bu işlem 9 sıra boyunca devam eder toplam 92 ilmek olana kadar.
92 ilmek olduktan sonar hiç artırma yapmadan 22 sıra örülür.
Başara 12 ilmek kesilir.
Kulak için 22 ilmek örülür 3 sıra kesme işlemi yapmadan örülür 3 sıra dan sona her sırada iki ilmek kesilir bir ilmek sağ bir ilmek soldan son 6 tane ilmek kalana kadar.
6 ilmek 30 sıra örülür sık iğne yaparak aşağıya inilir ipi koparmadan.
Ön kısmı için 24 ilmek kesilir ve yine 22 ilmek diğer kulak için ayırılır aynı işlemle 2. Kulak ta tamamlanır yine kalan 12 ilmek te kesilir ve atla ksımı dikilir.
Nakışı video da gösterdiğim gibi ve ya sizin istediğin farklı bi şekilde yapıla bilir.
Son olar kenar tığı ve ponpon yaparak beremiz tamamlanır.

Kulaklı bebek bere yapımı Videolu Anlatım

 

Sizlerde bir birinden güzel yaptığınız kulaklı bebek bere modellerini bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca yaptığınız örgülere @canimannecom etiketini eklerseniz destek verebiliriz. Üçlü takım lif modellerini örecek olan herkese kolay gelsin.

Örgü bebek beresi sevenlerin yapılışının anlatılmasını en çok istediği aşağıdaki bebek beresi modelinin anlatımı için resim üzerine tıklayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ