Canım Anne

Kunut duaları

Kunut duaları

Kunut duaları

Kunut duaları hangi namazda okunur ?

Kunut duaları 2 adet bulunmaktadır. Yatsı namazın da son vitir namazının 3 cü rekatında okunmaktadır. 2 Rekat kılınıp 3 rekatta fatiha ve sure okunduktan sonra elleri kaldırıp tekbir alıp elleri bağlayıp kunut duaları okunmaktadır.

Kunut duaları

Kunut duası türkçe okunuşu

Allahümme inna nesteinüke ve nestağfirüke ve nestehdik ve nüminü bike ve netübü ileyk. Ve netevekkelü ve nüsni aleykel hayra külleh neşkürukeve la nekrüruk ve nahleu ve netruke men yefcüruk.

Anlamı: Allahım senden yardım isteriz günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tövbe ederiz. Sana güveniriz bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut duası türkçe okunuşu

Allahümme iyyake na’büdüve leke nüsalli ve nescüd ve ileyke nes’a ve nehfid nercü rahmeteke ve nahşa azabek inne azabeke bilküffari mülhık.

Anlamı: Allahım biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetleri sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Dua ve islam hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Nazara karşı okunacak duaları arıyorsanız linkimize tıklamayı unutmayınız.

VİDEO OKUNUŞ

Selçuk sepetçi youtube kanalına bu güzel video için çok teşekkür ediyoruz.
KUNUT DUASI 1
Alim çocuk youtube kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ