Kuru Çiçeklerden Kapı Süsü Yapımı

Kuru Çiçeklerden Kapı Süsü Yapımı

 

Evlerimizde bulunan yapay çiçekler muhteşem fikirlerle, günümüzde en muhteşem tasarımlar arasında yer almaktadır. Kuru yapay çiçek deyip geçmeyin. Ülkemizdeki hanımlar o kadar marifetli ki, hayallerini ve fikirlerini konuşturarak muhteşem tasarımlar sunuyorlar. Biz de bu tasarımlara yok diyemiyoruz alıp evimizin bir köşesine koyuyoruz. Şimdi, kuru çiçeklerden kapı süsü yapımı çok basit bir iştir. Özellikle kapı süslemede kuru çiçekler, kapı süsüne büyük bir hava katar hoş bir görünüm olmasını sağlar.

Değişik kapı süsleri, özellikle özel günlerde süslemek bir hobidir biz bayanlar için. Tabi bazen kapı süslerimizi hiç çıkarmaksızın kapımızda asılı kalabilir. Genellikle yılbaşında içeriğinde kırmızısı çok olan, yılbaşı kapı süsü yapmak muhteşem fikirler arasında yer almaktadır.

Kapı süslerimize en basitinden uygun ama şık görünüşlü kuru, yapay çiçeklerden alıp yapıştırırsak harika bir kapı süsü elde etmiş olabiliriz. Güzel bir kapı süsü yapmak için genelde evde bayanlarımız deniz makarnalarını kesip iki tarafını yapıştırırlar daha sonrasında üzerine kurdele sararak deniz simidi görüntüsünü ortadan yok ederler.

Deniz simidinin üzerine sardığı kurdelenin, üzerine yapay, kuru çiçeklerden yapıştırarak şık bir kapı süsü elde etmiş olur. Daha farklı seçenekler sunmak isterseniz, daha farklı şeylerde yapıştırabilir. Kapı süsünü zevkine göre ayarlayabilirsin. Mesela, yukarıda bahsettiğim gibi eğer bir yılbaşı için kapı süsü yapmayı düşünürsek kırmızısı çok, Noel babalı, çam ağaçlı ve kırmızı kuru çiçekler eşliğinde harika bir kapı süsü olabilir.

Kapı süsleri, evinize gelen misafirler için de hoş bir karşılama olabilir. Kapınızın üzerine kapı süsü yapmak için çok fikir edinerek çok daha güzel model elde edebilirsiniz. Günümüzde o kadar çok kapı süsü yapılmakta ki model ve çeşitler sitemizde oldukça mevcut. Siz de yapmaya karar verirseniz sitemize bir göz atın derim.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ