Lahana Suyu ile Zayıflama

Beyaz lananın yağ yakıcı özelliği herkes tarafından bilinir. Malumunuz, hem yağ yakıcı olduğu, hem de düşük kalorili olması sebepleriyle diyetlerin olmazsa olmazı aralarında yerini çoktan aldı lahanalar.

Gelelim lahana kürü tarifine:

Yarım litre suya 6-7 adet beyaz lahana yaprağı ekleyip, 10 dakika pişirin. Bu kürü 5 gün uygulayıp 3 gün ara verin. Tekrar 5 gün uygulayın. Fazla kilolarınızdan kurtulacak, vücudunuzda biriken toksinleri atacaksınız. Selülitiniz varsa ciddi bir azalma göreceksiniz. Aynı zamanda vücudunuz canlanacak.

lahana-suyu-ile-zayiflama-5

Özellikle bölgesel zayıflama sıkıntısı çekenler için tavsiye edilen lahana kürü de şu şekildedir: 250 gram lahana, 1 litre su, 1 adet limon, 50 gram elma sirkesi ile hazırlanır. Üzüm sirkesi olmaz. Elma sirkesinin tercih edilme sebebi, içinde zayıflatıcı etmenlerin üzüm sirkesine göre daha fazla olmasıdır.

lahana-suyu-ile-zayiflama-4

Lahana yapraklarını ayırın. 1 litre suyu kaynatın. Ayırdığınız lahana yapraklarını kaynamış bu suyun içine atın. 3 4 dakika suda kaldıktan sonra, içine bi kaç damla limon ve 1 yemek kaşığı sirke, dilerseniz biraz süzme bal da atarak hazırlayabilirsiniz. Böylece lahana suyu içemeyenler için tadı daha iyi olacaktır. Yemeklerden 1 saat önce içebilirsiniz.

lahana-suyu-ile-zayiflama-3

Lahana suyundan başka bir yararlanma methodu da; 4-5 adet lahana yaprağını 750 ml suyun içinde 7 dk pişirin.  İlk 5 gün sabah akşam bir su bardağı, ikinci hafta her gün bir su bardağı, üçüncü hafta iki günde bir su bardağı, dördüncü hafta üç günde bir su bardağı, beşinci hafta 7 günde bir su bardağı, altıncı haftada lahana suyu içilmeyecek, yedinci hafta ise sadece bir su bardağı içeceksiniz.

lahana-suyu-ile-zayiflama-2

Özellikle ilk iki haftayı zor geçireceksiniz. Ama hem zayıflayacak, hem kansere karşı korunmuş olacaksınız.

lahana-suyu-ile-zayiflama-1

 

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ