Lifzadem yıldız lif modeli yapımı

Lifzadem yıldız lif modeli yapımı farklı lif örnekler arayan arkadaşlarımız için harika lif modelini siz değerli takipçilerimizin beğenisine sunuyoruz. Takım lif modeli yapmak istiyorsanız lifzade kese modelini yaparak takım olarak tamamlayabilirsiniz. Kese modelinin linki yazımızın içinde mevcuttur.

Çeyizlerin el işlerinin vazgeçilmezi lif modelleri olmaya devam ederken sizler için en güzel lif modellerini paylaşmaya devam etmekteyiz. Yeni tasarım lif modelleri yeni örnekler sizlerle buluşuyor. Yeni video anlatımlarda tekrar buluşmak üzere hoşçakalınız..

Lifzadem yıldız lif modeli yapımı

Lifzadem yıldız lif modeli

Malzemeler beyaz lif ipi

Makas

8 Numara tığ

İğne

Simli oya ipi

Yapımı: Yıldız tekniği ve Zincir Tırabzan

5 zincir çekip içine altı fıstıkla başlayıp üstüne altı dilim hallinde beyaz ile sekiz sıra örülür. Yıldız şekli olarak her dilimi eksilterek iki fıstık kalana kadar örülür bitirilir.

Her dilim aynı şekilde örülür.

Ortasının her dilim arasına bir yaprak yapılır, iki dilim arasına üçlü fıstık ile başlanır artırarak üç sıra örülür tekrar eksiltmeye başlanır iki fıstık kapatana kadar örülür yaprak beşinci sıraya tutturulur.

Her yaprak aynı şekilde örülür. Süslemesini ise iğne ile altın simli ip ile çizgili şekilde süslenir. Çiçeği ise almış dört zincir çekip üstüne 31 kutu olacak şekilde örülür. Bir kutuya 5 tırabzan uzun çekerek örülür. Bir kutuya sıkı iğne batılır örülür.

Hepsi bitince bir ucundan başlanır rulo gibi sarılır arkasından iğne ile yada tığ ile örülür ve ya dikilir. Toplam yedi çiçek örülür biri yaprakların ortasına dikilir diğerleri her yıldızın dilimlerinin üstüne dikilir. En son kenarına simli oya ipi ile zincir çekip her tarafı örülür bitirilir. Lifzadem yıldız lif modelimiz olur. Yapacak olanlar kolay gelsin..

Lif modeli, lif modelleri ve yapılışları hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. bizleri sosyal hesaplarınıza beğeni paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Lifzadem kese lif modeli yapılışı için linkimize tıklamayı unutmayınız.

Lifzadem yıldız lif modeli yapımı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Örgü ev işleri kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ