Renkli üçgenler lif yapılışı

Renkli üçgenler lif yapılışı harika lif örneği olan bu güzel lif modelini lif sevenlerin beğenisine sunuyoruz. Farklı çizgileri olan görselliği sizlerin beğeneceği lif modeli olacağını düşündüğümüz renkli üçgenler modelini çeyizler ve siparişler için uygun lif modelidir.

Lif modelleri el işlerinin en çok yapılan olmaya devam etmektedir. Yapılışları video anlatımlı olması hanımlarımızın tercihinde olmaktadır.

En güzel lif örneklerini sayfamızda bulabilirsiniz. Yazımızın içindeki linke tıklayarak ulaşmanızda mümkündür. Yeni lif modellerinde tekrar birlikte olma dileğiyle hoşaçakalınız.

Renkli üçgenler lif yapılışı

Renkli üçgenler tasarım lif

Renkli üçgenler lif modeli bonbon marka kristal lif ipleriyle ördüm, birkaç farklı tonda renklerle uygulayabilirsiniz.

Tığ numaram 7. 1.30 mm

1. sıra = Lifimize 6 zincir çekerek başlıyoruz , ilk zincirin içine batarak küçük bir halka oluşturuyoruz. Bu halkanın içine aralarda 2 zincir çekerek 6 tane fıstık yapıyoruz.

2. Sıra= Bu sırada renkli ipimize geçiyoruz ben lacivert rengini kullandım bu sırada, ilk yapmış olduğumuz fıstık üzerine beyaz ipimizle bir fıstık örerek, aralarda çekmiş olduğumuz 2 zincirli kısma bu yuvalara renkli ipimizle 1 fıstık yapıyoruz, dilimlerin başındaki ve sonundaki beyaz fıstıkların her zaman üzerine beyaz ipimizle fıstıklar yapıp sadece aradaki boşluklara renkli iplerimizle fıstıklar örerek devam edeceğiz..

3. Sırada yine ilk yapmış olduğumuz beyaz fıstık üzerine beyaz fıstık yapıp, aradaki iki boşluğa da renkli ipimizle iki fıstık yapıyoruz.

4. Sıra= Yine sıra başında aynı şekilde bir beyaz fıstık ve sonrasında bir renkli fıstığı yapıp, diğer renkli ipimize geçiyoruz ben burada daha açık bir mavi ton kullandım. Burada dikkat etmeniz gereken renk geçişleri yaptığınızda dilimlerin tam ortasına denk gelmesi, ve lifin üst kısmına kadar bu şekilde renkli ve beyaz ipliğin üzerinden yürüterek fıstıkları üçgen görünümü alacak şekilde örmeye dikkat etmeniz gerekiyor..

Her dilimin sonunda 14 fıstık oluncaya kadar bu şekilde ördükten sonra artık renkli iplerimizi keserek beyaz ipimizle devam ediyoruz.3 sıra tamamıyla fıstıkları aralara batarak sadece dilimlerin başındaki ve sonundaki fıstık tepelerine batmayı unutmadan lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlarımıza şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.

Lif modeli, lif modeli ve yapılışı hepsi ve daha fazlası için linkimize tıklamayı unutmayınız. Bizleri sosyal hesaplarınızda beğeni, paylaşımlarla desteklerseniz çok mutlu oluruz. Video anlatımların devamlılığı için paylaşımlarınız oldukça önemlidir.

Renkli üçgenler lif yapılışı video anlatımlı olarak buradan izleyerek uygulayabilirsiniz.

Suzan hobi kanalına çok teşekkür ediyoruz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ