Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

Limon Diyeti Nasıl Yapılır?

İçerisinde bolca C vitamini bulunduran limon ile kilo verme yöntemlerini mutlaka duymuşsunuzdur. Birçok ünlü ve Hollywood yıldızı limon diyeti uygulayarak formlarını koruyorlar. Bunun yanı sıra zayıflama yöntemleri içerisinde en sık kullanılan zayıflama kürü olarak bilinen limon diyetinin uygulaması oldukça basittir. Uygulayacağımız limon kürü ile hem metabolizma hızlanıyor hem de vücuttaki toksinlerin atılması sağlanıyor. Limon diyeti ile bir haftada bir beden incelebilirsiniz. 7 gün boyunca düzenli olarak uygulanması gereken limon diyeti için günlük bol miktarda su içilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

limon-diyeti-nasil-yapilir-1

Hızlı kilo verme yöntemleri arasında bulunan limon diyetine başlamak için:

  1. gün kahvaltıdan 30 dakika önce 1 adet limon suyuna, 1 su bardağı su ekleyip karıştırıyoruz. Bu karışımı aç karnına içiyoruz ve kahvaltı esnasında hafif besinler tercih ediyoruz.
  2. gün iki adet limon suyuna, 2 su bardağı su ekleyerek aynı şekilde tüketiyoruz.

limon-diyeti-nasil-yapilir-3

Diğer günlerde ise hem limon sayısı hem de suyun miktarını birer arttırarak devam ediyoruz ve gün 3. günden itibaren limon kürünü gün içinde tüketmeye başlıyoruz. Şöyle ki, 3. gün 3 adet sıkılmış limon suyuna, 3 su bardağı su ekleyerek karıştırıyoruz. Bu karışımı gün içinde yemeklerden önce belirli aralıklarla tüketiyoruz. 4. gün aynı şekilde 4 adet sıkılmış limon suyunu 4 su bardağı su ile karıştırıp gün boyunca içiyoruz.

limon-diyeti-nasil-yapilir-5

  1. gün ise 10 su bardağı suyun içerisine 3 adet limonun suyunu sıkıp, 1 yemek kaşığı bal ekleyerek gün içerisinde tüketiyoruz.

Limon ile zayıflama uygulamamız boyunca su ile limonun iyice karıştırılarak tüketilmesi gerekmektedir. Bunun yanı sıra, mide veya bağırsak rahatsızlığı olan kişilerin doktorlarına danışmadan limon diyeti uygulamaları önerilmemektedir.

limon-diyeti-nasil-yapilir-4

Diyet listesi sadece limon kürü ile sınırlı kalmamalı, öğünler atlatılmadan düzenli ve dengeli beslenmeye dikkat edilmelidir.

Yemek tarifleri kategorimizden pek çok tarife ulaşabilir, salatalar bölümündeki tariflerle diyetlerinizi destekleyebilirsiniz. Beğendiğiniz tariflerimizi sosyal medya hesaplarınızda paylaşırsanız seviniriz.

limon-diyeti-nasil-yapilir-2

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ