Canım Anne

Makarnanın Yanına Ne Pişirilir?

Makarnanın Yanına Ne Pişirilir?

Ev hanımlarının kendilerince en önemli sorunlarından biri her gün ne pişireceklerine karar verememeleridir. Bugün ne pişirsem? Konulu yazılar internette yoğun ilgi görür. Bizim de canimanne.com olarak yayınladığımız Yemek Tarifleri ev hanımları tarafından büyük ilgiyle karşılanmaktadır. Siz de bizi sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip ederek bu tariflerden yararlanabilirsiniz. Makarna tarifleri sık yapılan yemeklerdendir. Kolay yemek tarifleri arasında olan makarnanın sofrada tek başına olması tercih edilmez. Yanına mutlaka bir yemek daha ilave edilmek istenir. Tam da bu noktada Makarnanın yanına ne pişirilir? Sorusu ortaya çıkar.

makarnanin-yanina-ne-pisirilir
Makarnanın Yanına Ne Pişirilir?

Makarna Yanına Hangi Yemek Gider?

Makarnanın yanına ne pişirilir? – Makarna hangi yemekle servis edilir? – Makarna yanına hangi yemek gider? İşte bu soruların cevapları yazımızın devamında…

Makarnanın Yanına Sebze Yemekleri

Makarna karbonhidrat yüklü bir besindir. Dengeli beslenme gereği sofralarda eğer makarna varsa yanına vitaminli ya da protein içeren yiyeceklerin yapılması gerekir. Makarnanın yanına ne pişirilir? Makarnanın yanına pırasa, ıspanak, taze fasulye, türlü gibi sebze yemekleri pişirilebilir. Zeytinyağlı olarak tercih edilen bu yemekler makarna ve yoğurt eşliğinde servis edilebilir.

makarnanin-yanina-ne-pisirilir-2
Makarnanın Yanına Sebze Yemekleri

Makarna Yanına Tavuklu ve Etli Yemekler

Makarnanın yanına tavuk yemekleri pişirildiğinde lezzetli bir menü hazırlanmış olur. Kremalı soslu ya da mantarlı tavuk yemekleri makarna pişirildiğinde yanına çok yakışır. Etli yemekler de tercih edilebilir. Köfte ve patates ile makarna servis edilmesi özellikle çocuklar tarafından çok sevilir.

Makarna Yanına Lezzetli Salatalar

Makarnanın yanına salatalar yapılarak sağlıklı ve dengeli bir sofra hazırlanabilir. Yeşil salata en uygunudur. Makarnanın yanına ne pişirilir? Denince ton balıklı salata, tavuklu yeşil salata, Akdeniz salatası gibi lezzetler seçilebilir. Burada önemli olan makarnanın yanına protein ve vitamin takviyesi yapmaktır.

Makarna Tek Başına Servisi Edilebilir

Özellikle çocuklar tarafından sevilerek yenen değişik makarna tarifleri yanına bir şey yapılmadan da servis edilebilir. Makarnanın içine de ton balığı, kızarmış tavuk eti, kuşbaşı et veya kıyma ilave edilebilir. Haşlanmış veya buharda pişirilmiş sebzeler de makarnaya katılarak servis edilebilir ve lezzetine lezzet eklenebilir.

makarnanin-yanina-ne-pisirilir-1
Makarna Yanına Lezzetli Salatalar
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ