Pratik Makyaj Yapmak! Makyaj İpuçları!

Pratik Makyaj Yapmak! Makyaj İpuçları!

Pratik makyaj yapmak ve makyaj ipuçları denince akla ilk olarak gelen makyaj malzemelerinin gerçek görevlerinden farklı kullanılması akla gelir. Kadınların kurtarıcısı olan bu ipuçlarının bilinmesi yaratıcılığın kullanılmasıdır. Kadınlar makyaj malzemeleri ile uğraşmaktan keyif alırlar. Makyaj hileleri ile çeşitli teknikler de ancak kadınlar tarafından bilinir. Sitemizdeki içeriklerden biri olan Makyaj Çıkarma Yöntemleri başlıklı yazımız kadın takipçilerimizden büyük ilgi görmektedir. Bu yazımızda makyajı pratik hale getirmenin ipuçlarını ve makyaj ipuçları konusunu sizlerle paylaşıyoruz.

makyaj-ipuclari
Makyaj İpuçları

Cilt Bakım Yağları ile İlgili Makyaj İpuçları

Cilt bakım yağı kullanan kadınlar bunların cilde olumlu etkilerinin farkındadır. Bu ürünler ile ilgili makyaj ipuçları da aslında güzelliğine önem verenler tarafından bilinir. Cilt bakım yağınızı makyaj bazı olarak kullanılabilir. Yani fondöten sürmeden önce yüzünüze ya da ruj sürmeden önce dudaklarınıza cilt bakım yağı sürebilirsiniz.

Rujdan Farklı Yararlanma Yolları

Makyaj ipuçları arasında rujun farklı bir işlev için kullanılması da yer alır. Ruj, ihtiyaç duyulması halinde allık olarak da kullanılır. Dudaklara sürülecek olan ruj aynı zamanda yanaklara ve yüzün diğer bölgelerine de sürülebilir.

makyaj-ipuclari
Makyaj Yapmanın Püf Noktaları

Far Paletlerini Çok İşlevli Kullanmak

Far paletleri çoğu zaman makyaj yapmayı kolaylaştırır. Çünkü kahverengi tonlarında bir far paleti ile uygun tonlarda kontur uygulaması yapılabilir, bronzer olarak da kullanılabilir. Aynı zamanda far paletinde kontur için kullanılan renk kaşa doldurma yapmak için de işe yarar. Paletteki krem rengi tonlardan aydınlatıcı olarak yararlanılabilir.

Makyaj Sabitleme Spreyi ile Göz Makyajı

Metalik renklerdeki farlardan daha fazla parlaklık sağlamak için makyaj sabitleme spreyinden yararlanabilirsiniz. Spreyi far fırçasına sıkarak yapılan bu uygulama ayrıca göz makyajınızın da daha uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Makyaj ipuçları arasında olan bu yöntem kadınlar tarafından sıkça kullanılır.

makyaj-ipuclari
Makyaj Hileleri
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ