Mandalina Kabuğunun Faydaları

Mandalina Kabuğunun Faydaları

Kış aylarının en fazla tüketilen meyvelerinden biri olan mandalinanın kabuğunun faydaların içeriğimizden madde madde bulabilirsiniz.

Mandalina içerisinde C vitamini olan ve kış aylarında oldukça fazla tüketilen bir meyvedir. Kış hastalıklarını engellemek bağışıklık sistemini güçlü tutmak için uzmanlar düzenli olarak C vitamini içeren besinleri tüketmenizi öneriyor. Çoğunlukla hepimiz meyvelerin kabuğunu soyup atarız. Ama meyvenin içi kadar kabuğu da vitamin deposudur. Cilt bakımından hastalıkların tedavisine kadar bir çok alanda faydalı olan mandalina kabuğunun faydalarını aşağıdan okuyabilirsiniz.

 

Mandalina Kabuğunun Faydaları

  • Bazı kişilerin sıkça yaşadığı sorunlardan biri olan ayak mantarını önlemek için mandalina kabuğunu kullanabilirsiniz. Mandalina kabuğunu mantar olan bölgeye koyup bağlayın ve bekletin. Kabuğun içerisinde bulunan asitler ve gazlar mantarın tedavi edilmesin büyük rol oynayacaktır.
  • İçerisinde yüksek miktarda antioksidan bulunduğu için öksürük gibi boğaz hastalıklarına iyi gelmektedir.
  • Mandalina kabuklarını tüketmek bağırsak hareketlerini düzene koruyacaktır. Sindirim sistemini düzene sokacaktır.
  • Mandalina kabuğunu sıcak suda bekletip suyunu içmek astım hastalığına iyi gelmektedir. Akciğer hava kanallarını açıp daha iyi nefes almayı sağlamaktadır.
  • Mandalina kabuklarını biriktirip kaynatarak veya kurutarak oda kokusu yapımında kullanabilirsiniz.
  • Mandalina kabuklarını cildinize sürüp gözeneklerin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Cildiniz daha canlı görünecek ve parlayacaktır.
  • Kabukta yer alan lifler sayesinde daha uzun süre tok kalabilirsiniz. Böylelikle zayıflamanıza yardımcı olacaktır.
  • Son olarak mandalina kabuklarından reçel yaparak hafif bir reçel elde edebilirsiniz.

Sitemizde yer alan diğer faydalı besinler konularını da inceleyip bilgi sahibi olabilirsiniz. Sizin de deneyip sonuç aldığınız doğal ve şifalı yöntemler var ise bizimle paylaşmak isterseniz instagram dan @canimannecom sayfamız üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Mandalina
Mandalina
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ