Saç Boyasının Zararları

Saç Boyasının Zararları

Çoğu kadının sürekli olarak yaptığı veya yaptırdığı saç boyasının hangi zararlarını olduğunu aşağıdan madde madde öğrenebilirsiniz.

Saç boyası 18 yaş üstü çoğu kadının sıkça kullandığı bir üründür. Saçlarının rengini değiştirmek isteyen veya beyazlarını kapatmak isteyen kadınlar artık evde kendileri bile kolayca saçlarını boyaya bilmektedir. Piyasada ise oldukça fazla saç boyası markası vardır. Saç boyası alırken mutlaka içerisinde alerji testi bulunan ürünleri tercih etmeniz gerekiyor. Aksi takdirde ciddi sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Geçtiğimiz gün haber sitelerinde yer alan bir haberde 19 yaşındaki kadının alerji testini doğru yapmadığı ve boyayı kullandığı için yaşadığı tehlike yer aldı. Genç kadının yüzü gittikçe büyüdü ve ölüm tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Haberi merak edenler buradan detaylara ulaşabilir. Sizinde böyle ciddi zararlar veya tehlikeler yaşamamanız için saç boyası yaparken , marka seçerken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Aşağıdan saç boyalarının olası zararlarına ulaşabilirsiniz.

Saç Boyasının Zararları

Saç Boyası Zararları

  • Alerjik hastalıkları olan kişilerde ciddi deri enfeksiyonlara neden olabilir.
  • İçerisinde yer alan kimyasalların kokusu özellikle astım hastası kişiler de hava kanallarının tıkanmasına neden olabilmektedir.
  • Saç derisinde pullanma, egzama ve kızarıklık gibi sorunlara neden olabilmektedir.
  • İçerisinde bulunan kimyasallar deriye nüfus ettiğinde kanser riski, oluşturmaktadır.
  • Saçların kopmasına, yanmasına ve dökülmesine neden olabilmektedir.
  • Kaşıntı ve kurdeşen gibi saç sorunlarının ortaya çıkmasına neden olmaktadır.
  • Hamilelikte saç boyası kullanmak bebeğin normal gelişimini olumsuz yönde etkilemektedir. Bu nedenler ilk 3 ay hamilelerin saç boyası yaptırmaması gerekir. Hatta mümkünse hamilelik boyunca bu tür işlemlerden kaçınılması gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ