Mantara İyi Gelen Bitki Çayı Tarifi

Hastalıklara karşı mücadele ederken hemen ilaçlara sarılmak yerine önce çözümü doğal yollarda aramamız bizim için daha iyi olacaktır. İlaçların faydası olduğu kadar zararı da vardır. Bu yüzden midemizi ilaçlar ile doldurmak yerine önce çareyi doğada bitkilerde aramak en doğrusu olacaktır.

mantara-iyi-gelen-bitki-cayi-tarifi-5

Bitki çayları bunun için en güzel ilaçtır. Her hastalık, rahatsızlık için farklı bitki çayları önerilmektedir. Sizde bunları öğrenerek hangi hastalığınız var ise ona göre bitki çayı tüketebilirsiniz. Bitki çayları doğru demlendiğinde ve doğru şekilde tüketildiğine mucizevi etkilere sahiptir. Birçoğu bağışıklık sistemini koruduğu, güçlendirdiği için hastalıklara karşı da koruma sağlamaktadır.

mantara-iyi-gelen-bitki-cayi-tarifi-4

Mantar özellikle de kadınların yaşam kalitesini düşüren, olumsuz yönde etkileyen bir rahatsızlıktır. Mantar hastalığının birçok çeşidi ve türü mevcuttur. Bu bakteriler insan vücuduna da bulaşmaktadır. Mantar parazitleri yüzeysel olabildiği gibi, deri altı, derin ve sistematik yani tüm vücuda yayılan çeşitleri vardır. Mantar bakterisi genital bölge, bağırsak ve cilde rahatlıkla bulaşabilmekte ve yayılmaktadır. Mantar paraziti banyodan, havuzdan, hijyen kurallarına uymamak gibi birçok sebepten dolayı bulaşabilmektedir.

mantara-iyi-gelen-bitki-cayi-tarifi-3

Özellikle de hijyen kurallarına uymak çok büyük önem taşımaktadır. Hijyen kurallarına uymayan kişilere daha çabuk bulaşır ve yayılır. Bünyesi sağlam olan bağışıklığı kuvvetli olan insanlara mantar paraziti buluşma olanağı daha düşüktür. Mantar hastalığına karşı bitki çaylarından derman aranmaktadır. Bitki çayları da mantar tedavisinde kalıcı çözüm olabilmektedir.

mantara-iyi-gelen-bitki-cayi-tarifi-2

Mantar için bitki çayı hazırlamak için birden fazla bitkiye ihtiyacınız olacaktır. Bu bitkiler, meşe ağacı kabuğu, kuril çayı, ceviz yaprağı, siyah ceviz yaprağı, köknar iğneleri, papatya çiçeği, aynısefa çiçeği, kırlangıç otu, civanperçemi ve ada çayı gerekli olacaktır. Bu karışımda 1 yemek kaşığı alarak 2 su bardağı kaynamış suyun içine koyarak yarım saat demlenmeye bırakarak tüketebilirsiniz. Demlendikten sonra süzerek gün boyu içerek tüketiniz. Tedavi süresi genel olarak 1-3 aydır.

mantara-iyi-gelen-bitki-cayi-tarifi-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ