Meyve Kasalarından Ayakkabılık Yapımı

Meyve Kasalarından Ayakkabılık Yapımı

Son zamanlarda el emeği ile evdeki artık, kullanılmayan malzemeler ile yapılan kendin yap, geri dönüşüm ürünleri oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Hem pratik hem de hesaplı, aynı zamanda da ihtiyaca yönelik birçok farklı ürün ve parça kendin yap projeleri ile yapılabilmektedir.

Geri dönüşüm sayesinde hem elinizde kullanmadığınız eşya veya malzemeler değerlenmiş oluyor hem de ihtiyacınız olan bir eşyaya dönüştüğü için işiniz görülüyor. El becerisi ve hayal gücünüzü kullanarak sizlerde harikalar yaratabilir, ev dekorunuza renk katabilirsiniz.

Evinizde ayakkabılık ihtiyacınız mı var? Hemen para verip almayı düşünmeden önce evde kendiniz neler yapabilirsiniz düşünmelisiniz. Birçok atık madde veya kullanılmayan malzemeler ile sizlerde evleriniz için harika ayakkabılıklar tasarlayabilirsiniz. Meyve kasaları bunlardan biridir. Özellikle de tahta meyve kasaları ile şık ve farklı ayakkabılık yapabilirsiniz.

  Meyve kasasından ayakkabılık yapımı için gerekli malzemeler ise şunlardır: 4 Veya 6 tane tahta meyve kasası, renkli ahşap boyaları, birbirine sabitleyebilmek için vida gerekli olan malzemeler yalnızca bu kadardır. Öncelikle ahşap meyve kasalarını dilediğiniz renklere boyayınız. Hepsini aynı renk yapabileceğiniz gibi farklı renklere boyayarak rengarenk bir ayakkabılık da tasarlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkiniz ve istediğinize bağlıdır. Daha sonra ise boyamış olduğunuz meyve kasalarını bir gece kadar bekletip kurumasını sağlayınız. Ardından vida yardımı ile 2 veya 3 katlı olacak şeklinde üst üste ve yan yana dizip birleştiriniz. İşte tüm yapmanız gereken bu kadardır. Kapınızın önüne koyarak kendi yaptığınız ayakkabılığı kullanabilirsiniz.

Hazır olarak satılan ürün ve parçalar her evde bulunabilir. Ancak el emeği ile yapılan ürünler tektir ve size özeldir. Bu yüzden de hazır olarak alınan ürünlerden çok daha fazla kıymetli ve değerlidir.

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ