Mide Gazları Nasıl Geçer?

   Yediğimiz gıdaların çoğu gaz ve şişkinlik gibi sorunları yaşamamıza sebep olmaktadır. Gazların birikmesinden dolayı mide şişer bu da size fazlasıyla rahatsız eder. Evde gazınızı giderebilmek için bazı ipuçlarına dikkat etmeniz gerekir. Yetişkinlerin gaz sorunu için gerekli olan bazı noktalar vardır. Bunlara dikkat ederseniz sizde bu sorun ile başa çıkabilirsiniz.

mide-gazlari-nasil-gecer-5

Gaz gidermek için neler yapılmalı?

REKLAM ALANI

. Yemeği alelacele yemek yerine yavaş sindire sindire yemeniz gaz sancısı çekmenizi önler. Aynı şekilde suyu da yavaş içmelisiniz. Hızlı yemek yemek hava yutmanıza sebep olacağı için gaz ve şişkinliğe yol açar.

. Yağlı ve ağır yemekler gaza sebep olabileceği için hafif yemekler yemeyi tercih etmeniz de fayda var.

Woman lying on sofa looking sick

Woman lying on sofa looking sick

. Gazlı içecekleri tüketmemeniz daha iyi olacaktır. Bunun yerine bol bol su içmeniz hem gazı önleyecek hem de daha sağlıklı olmanızı sağlayacaktır.

. Dondurma, kuru fasulye, brokoli gibi yiyecekleri fazla tüketmeden kaçının. Bu yiyecekler vücuttaki gaz oranını yükselttiği için sizi rahatsız edecektir.

mide-gazlari-nasil-gecer-3

. Akşam yemeğinizi en geç 7 de yemiş olmanız en doğrusu olacaktır. Geç yenen yemekler sizi gece boyunca rahatsız edecek ayrıca da sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyecektir.

. Meyve, sebze ve bitki çayları midenizdeki gazın ve şişkinliğin azalmasını sağlayacağı için tercih edebilir, bol miktarda tüketebilirsiniz.

mide-gazlari-nasil-gecer-2

Gaz sorunu yaşıyorsanız sizin için doğal bir çözüm önerisi sunacağız. İki kaşık elma sirkesini bir su bardağı suyun içine ekleyerek içiniz. Midenizin daha iyi olduğunu ve rahatladığını göreceksiniz. Hemen ilaçlara ve kimyasal yollara başvurmadan önce her zaman için doğal yolları denemeniz sizin için daha faydalı olacaktır.

mide-gazlari-nasil-gecer-1

ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ