Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur? Muhabbet Kuşu Konuşturma!

Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşturulur? Muhabbet Kuşu Konuşturma!

Muhabbet kuşları evlerimizin neşesi olan evcil hayvanlardan biridir. Muhabbet kuşu beslemek diğer evcil hayvanları beslemekten aslında daha kolaydır. Bu yüzden tercih edilmesinin yanı sıra kuşlara meraklı olanların da ilk tercihlerindendir. Evcil hayvanlar evlerimizin birer parçası olurlar. Muhabbet kuşları konuşma yetenekleri ile de bilinir. Bu nedenle yeni bir kuş alan kişiler muhabbet kuşu nasıl konuşur? Muhabbet kuşu nasıl konuşturulur? Ele nasıl alıştırılır? Muhabbet kuşu konuşturma gibi sorgularla ilgileniyorlar. Evde hayvan beslemek ile ilgili yazılarımız sayfalarımızda daha önce de yer almıştı. Bunlardan biri olan Kedilerde Tüy Dökme Nedenleri Nelerdir? Nasıl Engellenir? Başlıklı yazımızı da inceleyebilirsiniz. 

muhabbet-kusu-konusturma-1
Muhabbet Kuşu Konuşturma

Muhabbet Kuşu Alırken Dikkat Edilecekler!

  • Bir muhabbet kuşunuz olmasına karar verdiyseniz onun yavru olmasına dikkat edin. Yavru muhabbet kuşları diğer tüm evcil hayvanlar gibi size daha çabuk alışırlar. Böylece muhabbet kuşu konuşturma aşamasına da daha kolay geçebilirsiniz.
  • Muhabbet kuşunuzu aldıktan sonra evde onun için bir yer belirlemeniz ve bu yeri değiştirmemeniz gerekir. Kuşun öncelikle yeni yerine alışması ve çevresini tanıması gerekir.
  • Evde muhabbet kuşu beslemek isteyenlerin aldıktan sonra 1 hafta boyunca kuşu kafesinden çıkartmaması eve alışmasını sağlayacaktır.
  • Muhabbet kuşu konuşturma püf noktalarının en önemlisi kuş eve yeni geldiğinde her gün düzenli olarak yanına gidip onunla konuşmak yer alır. Kuşunuzun konuşması için önce sizi benimsemesi gerekir. Bu konuşmalarda söylemesini istediğiniz kelimeleri tekrar etmeye başlayabilirsiniz.
  • Muhabbet kuşunun beslenmesi için klasik kuş yemlerinin haricinde ballı çubuklardan da alabilir, onunla konuştuğunuzda bunlardan verebilirsiniz.
muhabbet-kusu-konusturma-1
Muhabbet Kuşu Nasıl Konuşur?

Muhabbet Kuşu Konuşturma Kolay mı?

Muhabbet kuşu konuşturma çok kolay değildir. Ancak sizin kuşunuza ilginiz, onun yerini ve sizi benimsemesi, ev ortamında sürekli aynı kişileri görmesi, yanında çok gürültü yapmamak gibi etkileri göz önünde bulundurursanız muhabbet kuşu konuşturma işiniz kolaylaşacaktır. Kuşun konuşma kabiliyeti ayrıca cinsine de bağlıdır.

muhabbet-kusu-konusturma-1
Muhabbet Kuşu Beslemek

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ